ustilanlar
19 Eylül 2019 Perşembe
Anasayfa > EĞİTİM > Yurt projeleri teşvik kapsamında

Yurt projeleri teşvik kapsamında

04.03.2015 00:11 12 14 16 18 yazdır
Ekonomi Bakanlığı verilerine göre, 8 ilde inşa edilecek öğrenci yurtları yatırım teşviki kapsamına alındı.
Yurt projeleri teşvik kapsamında
Ekonomi Bakanlığı verilerine göre, 8 ilde inşa edilecek öğrenci yurtları yatırım teşviki kapsamına alındı. Yatırım teşvikinden yararlanacak en fazla öğrenci kapasitesine sahip yurt ise Erzurum'da inşa edilecek. Sabit yatırım tutarı yaklaşık 33 milyon lira olan yurt, 2 bin 600 öğrenciye hizmet sunacak.
 ÖĞRENCİLERİN barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik yurt projeleri yatırım teşviklerinden yararlanacak. Ekonomi Bakanlığı verilerine göre, 8 ilde inşa edilecek öğrenci yurtları yatırım teşviki kapsamına alındı.Öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik yurt projeleri yatırım teşviklerinden yararlanacak. Bu kapsamda ocak ayında 6 bin 292 öğrenci kapasiteli 8 yurt projesi için yatırım teşvik belgesi verildi. Ekonomi Bakanlığı verilerine göre, ocakta verilen yatırım teşvik belgelerinden birçok eğitim projesi de yararlandı. Bu projeler arasında eğitim alanındaki en temel ihtiyaçlardan biri olan barınma sorununu çözmeye yönelik yurt yapımları önemli yer tuttu.
BUNA göre, 8 ilde inşa edilecek öğrenci yurtları yatırım teşviki kapsamına alındı. Söz konusu yurtların, Erzurum, Trabzon, Tokat, Mardin, Yalova, Kars, Giresun ve muş'ta öğrencilere hizmet vermesi öngörülüyor. Yurtların öğrenci kapasitesi 110 ila 2 bin 600 arasında değişiyor. Toplam kapasitesi ise 6 bin 292'yi buluyor. Yurtların toplam sabit yatırım tutarı 150 milyon 45 bin 551 liraya karşılık geliyor. Yurt projelerinde 198 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor. Yatırım teşvikinden yararlanacak en fazla öğrenci kapasitesine sahip yurt ise Erzurum'da inşa edilecek. Sabit yatırım tutarı yaklaşık 33 milyon lira olan yurt, 2 bin 600 öğrenciye hizmet sunacak.
Etiketler : yurt
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri