ustilanlar
19 Aralık 2018 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > Mehmet Şener > Vali Azizoğlu gazetecileri unutmadı
Mehmet Şener

Vali Azizoğlu gazetecileri unutmadı

10.01.2018 11:49 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet Şener
-Erzurum'un güneyi terörden arındırıldı, çok daha güvenli hale getirildi...
-Özellikle Karayazı ilçesinde halkın gözleri gülüyor, herkes çok mutlu. Çünkü terörden temizlenen bölgede insanlarımız şimdi huzur ve güven içinde hayatlarını sürdürüyor...
Erzurum'a yatırım yapmayı düşünen işadamları için gerekli altyapı çalışmaları tamamlandı, hatta bir kısım talep sahibine yeni organize sanayi bölgesinde ön tahsisleri yaptık bile...
-Özellikle kış aylarında belli günlerde yaşanan sis yüzünden hava trafiği çok olumsuz etkileniyor...
-Bir kaç gün üst üste uçak seferleri yapılamıyor. Bu da, özellikle şehrin turizmine ağır bir darbe indiriyor...
-Yapılması gereken iki şey var: Ya sis olmayan bir bölgede yeni bir havaalanı inşa edilecek, ya da mevcut havaalanına sisli havalarda da uçakları güvenli biçimde indirip kaldırtabilecek ileri teknikte bir sistem kurulacak. Bunun maliyeti ise, takriben 30-40 milyon dolar civarındadır. Sonuçta iki çözümden biri en kısa sürede hayata geçmelidir.
-Erzurum 2026 Kış Olimpiyatları'na talip olduğuna göre, şimdiden bu sorunu (sis) çözmek için harekete geçilmelidir.

Bu başlıklar, bu sabah Vali Seyfettin Azizoğlu'nun, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle Öğretmenevi'nde gazetecilerle yaptığı kahvaltılı sohbette öne çıkan cümleler oldu.
Şu gerçeğin altını kalınca çizme ihtiyacı duyuyorum:
Vali Seyfettin Azizoğlu, Erzurum'a atandığından beri, gerek Erzurum'un genel sorunlarıyla yakından ilgilenmesi, gerek adeta yedi gün yirmi saat esasına göre çalışma prensibine sahip olması ve gerekse Erzurum basınına kapılarını açık tutması nedeniyle sıra dışı bir validir.
Halkı samimi biçimde dinliyor, uzak yakın demeden en ücra bir mezraya kadar giderek sorunları yerinde görüp, acil bir şekilde çözüm üretiyor, şehirdeki sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde aktif biçimde rol alıyor, kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu en sağlıklı biçimde sağlıyor.
Ve bütün bunları yaparken fırsat bulduğu her an basınla bir araya gelip, şehri bir de gazetecilerden dinliyor. Dolayısıyla Vali Seyfettin Azizoğlu, tribünlere oynamadan, şov yapmadan yalnızca iş ve çözüm odaklı bir vali olarak Erzurum'a çok ciddi katkı sunmaktadır.
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.