ustilanlar
20 Ocak 2019 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Mehmet Şener > SİZ DAHA ÇOK KUDURACAKSINIZ...
Mehmet Şener

SİZ DAHA ÇOK KUDURACAKSINIZ...

30.01.2018 14:50 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet Şener
"Silahlarımızı kullanamazsınız" diyen utanmaz Batı'ya, unutamayacağı bir cevap verdik

SIZ DAHA COK kuduracaksınız

Zeytin Dalı Harekâtı'nın 9. gününde Burseya Dağı ile beraber Afrin'in beş beldesinde 13'ü köy, biri köy altı yerleşim ve 4'ü stratejik tepe olmak üzere toplam 18 nokta örgütten kurtarılmış oldu. Harekât'ta 550 dolayında terörist etkisiz hale getirildi.

Büyük Türkiye'nin destansı sıçrayışı

Kendi silahımızla milli savunma

Tam bağımsız bir Türkiye için olmazsa olmazların başında, kendi savunma ve taarruz silahlarını üretmek gelmektedir. Türkiye işte bu evrensel gerçekten hareketle son on beş yıldan beri, sessiz sedasız bir şekilde milli silahlarını üretmeye başladı.

Mehmetçik kimseye muhtaç değil

Bugün Afrin'de destan yazan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu gurur veren başarısının arkasında, 
birinci derecede cesaret, inanç ve sarsılmaz bir vatan sevgisi varsa en az bu kadar önemli diğer bir sebep de Mehmetçik'in sahip 
olduğu yerli ve milli silahlardır.

Ambargo tehditleri artık vız geliyor

Silah sanayileri gelişmiş ülkelerde yakın tarihe kadar, "Türkiye'ye silah satarız; ama bu silahları nerede nasıl kullanacağına ancak biz karar veririz" diyen bir siyasi anlayış hakimdi. Bu yüzden de Türkiye'ye dönük ikide bir ya ambargo uyguluyorlardı, ya da  en son Almanlar’ın yaptığı gibi ambargo tehdidini silah olarak kullanıyorlardı.

Savunma sanayinde yakın yıllara kadar, en çok yüzde 30 yerli üretim yapabilen Türkiye, bugün artık kendi helikopterini, tankını, füzelerini, topunu ve tüfeğini üretiyor... Batılı silah baronları bu tablo karşısında çılgına döndü!

Harekât'ın A'dan Z'ye herşeyi milli

Batılı silah baronları, bugün Türkiye'nin bu türden tehdit ve şantaja pabuç bırakmadığını, 
bırakmayacağını biliyor. Çünkü gördüler ki Türkiye artık kendi savunması için gerekli teçhizattan tutunuz da kara ve hava savunma araçlarını, füzeleri, silahları ve bunların mühimmatı ile birlikte yerli yazılım programlarını üretip, büyük bir başarıyla da kullanır hale geldi.

Batı'da oyun bitmiyor! Yine kandırmayı denediler!

İki yıl öncesine kadar Türkiye'ye silahlı-silahsız insansız hava aracı satmayan sözde müttefiklerimiz, bu araçların en alasını Türkiye'nin ürettiğini görünce, "Siz bu üretimden vazgeçin aynı araçları size dörtte bir fiyatına verelim" dediler. Tıpkı yarım yüz yıl önce bize uçak fabrikamızı kapattırdıkları gibi... 
Fakat çok şükür ki bu kez, Batı'nın altın yaldızlı bu yalanını yutacak bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti yok karşılarında.

İnanç  ve teknoloji birleşince...

Türkiye'nin on günden beri havadan ve karadan yaptığı Afrin Zeytin Dalı Harekâtı, içimizdeki kimi hainleri olduğu gibi Batı'daki malum çevreleri de kudurttu. Çünkü Türkiye bu harekâtla sahip olduğu gücü, iradeyi, cesareti ve azmi göstermekle birlikte, silah olarak da kimseye muhtaç olmadığını ispatladı.Etiketler : mehmet şener
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.