ustilanlar
19 Haziran 2019 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > Mehmet Çatakçı > POLİS VE ÖĞRETMENLER 3600 EK GÖSTERGEYİ BEKLİYORLAR…
Mehmet Çatakçı

POLİS VE ÖĞRETMENLER 3600 EK GÖSTERGEYİ BEKLİYORLAR…

08.10.2018 09:27 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet Çatakçı
SEÇİM ÖNCESİ VERİLEN SÖZLERİN YERİNE 
GETİRİLMESİNİ 
BEKLİYORLAR…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Emeklilikte Yaşa Takılanlara müjde vermesini bekliyordum  maalesef bu müjdeyi veremedi ek gösterge müjdesi verdi.
Yüz binlerce  memur Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ek gösterge müjdesine çok sevindi ancak bu göstergenin seçimlerden önce çıkmasını istiyorlar.
Polis, Öğretmen ve Din görevlileri 3600 ek göstergeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerden önce KHK ile versin dediler.
Binlerce polis ve Öğretmen ek gösterge seçimlerden önce  çıkmazsa Ak Parti’ye oy vermeyeceklerini söylüyor.
Konuştuğum Polis ve Öğretmenlerin çoğu ek göstergenin seçimlerden önce KHK ile çıkmasını istiyor.
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ''Sayın Erdoğan,16 yıl boyunca 3600 ek göstergeyi vermedin, şimdi 'vereceğim' diyorsun dedi.
İnce Madem dürüstsün, madem polisi, öğretmeni, hemşireyi, din görevlisini düşünüyorsun, madem bunlara 3600 ek göstergeyi vereceksin, çıkar bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) seçimden önce ver'' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da yaptığı açıklamada polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve diğer idarecilerin ek göstergelerini 3 bin 600'e çıkarılacağını söyledi.
 Peki 3600 ek gösterge nedir, 3600 ek gösterge ne işe yarar, 3600 ek gösterge neye yarar, 3600 ek gösterge memura ne yarar sağlar
Memurların maaşlarının hesaplanmasında uygulanan Ek Gösterge 3600 aynı zamanda emeklilik maaşlarının hesaplanmasında da kullanılıyor. Ek gösterge maaşı, ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak belirleniyor.
3600 ek gösterge emeklilik haklarına etkisinin fazla olması nedeniyle memurlarda emekli olmadan önce 3600 ek göstergeli bir göreve atanma ya da ek göstergelerinin bu düzeye çıkarılması isteği doğuruyor.
Memuriyette 30 hizmet yılını tamamlayan ve 1. derecenin 4. kademesine ulaşmış olan yükseköğrenim mezunu personelden ek göstergeden yararlanmayan ya da ek göstergesi 3600'dan düşük olanların ek gösterge rakamlarının 3600 olarak belirlenmesi durumunda aylık ücretlerinde ve emekliliğe ilişkin haklarında değişiklik yaratıyor. 
Yerel seçimlere gidişi bu kanun yılbaşına kadar çıkacak.
Etiketler : mehmet çatakçı
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.