ustilanlar
18 Aralık 2018 Salı
Anasayfa > Yazarlar > MUSTAFA DAMLARKAYA > Palandöken Belediyesi: Hizmetin Adı
MUSTAFA DAMLARKAYA

Palandöken Belediyesi: Hizmetin Adı

10.07.2017 00:11 12 14 16 18 yazdır
Yazar : MUSTAFA DAMLARKAYA
Türkiye kış turizminin adeta merkezi olan, güzel Palandöken İlçemize her türlü hizmeti yapan, Muhterem Belediye Başkanımız Orhan Bulutlar, 2009 yılından bugüne kadar her geçen yıl, hizmette kabuğuna sığmayan, belediye hizmetlerinin halkımıza seri ve süratli bir şekilde ulaşmasının sağlanmasında ayrı ve farklı bir konuma sahiptir.
   Her zaman, gelişen ve değişen bir konumdaki bir belediye Başkanı olarak İlçemize yaptığı hizmetlerinden dolayı hem tecrübeli hem de deneyimli bir Başkan olup hizmete hiç yabancı olmayıp tüm çalışmalarına çok çabuk intibak ederek uyum sağlamıştır. Gerek yapısı gerekse duruşu bakımından, Palandöken İlçemize, bugüne kadar yaptığı hizmetlerle çok önemli ve değerli kazanımlar sağlayıp belediye Başkanlarına çok farklı bir Başkanlık modeli ortaya koymuştur.
   Bunun içindir ki Palandöken Belediyesi, hizmette hep bir adım önde olan bir belediye olarak daha uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek ve unutulmayacak ve Muhterem Başkanımız, halkımın dualarından hiç eksik olmayacaktır. Çünkü "İnsanlara hizmet etmek büyük bir fazilettir" kelâm-ı kibârına muhatap olmuştur. Çünkü "Hizmette ayrımcılık olmaz, Belediyemizin kapısı tüm vatandaşlarımıza açıktır" diyerek tüm toplumu, Mevlânâ vari kucaklamıştır.
   13 Şubat 2014 tarihinde " Palandöken'in Hizmet Sevdalısı" başlıklı bir yazımda, Palandöken Belediyemizin yaptığı hizmetleri sıralamış, yine bu yazımda "Hükümetler ne kadar başarılı iseler, ona bağlı kurumlar da o kadar başarılı olurlar." demiştim.
   Gerçekten de milletimizin partisi olan ve millete efendilik değil hizmeti esas alan AK Parti Hükümetimiz, 80 yılda, ülkemizde görülmemiş hizmetleri yaparak adeta çağ atlatmış,  ülkemizi, dünyanın gelişmiş, 26. sırasından, 16.sıraya getirmiştir. Bu, çok büyük bir başarıdır. Buna paralel olarak ülkemizdeki tüm AK Partili belediyelerimiz de milletimize büyük hizmetlerde bulunmuşlardır ve bulunmaya da devam etmektedirler.
   Hani, 2002'den önceki belediyeler, bırakın hizmeti, çalıştırdıkları personelinin maaşını dahi ödeyemezken bugün tüm AK Partili belediyelerimiz  "Mega Projeler" yapıp halkımızın hizmetine sunmaktadırlar. İşte bu "Mega Projeleri" yapanlardan birisi de hiç şüphesiz ki Palandöken Belediyemizdir. Nasıl mı ? :
   Palandöken Belediyemizin, 20 milyon Türk Lira'sına mal olan yeni, görkemli, göz kamaştırıcı ve büyüleyici, birçok özelliği olan, modern hizmet binası, sadece bu büyük hizmetlerin, çok küçük bir örneğidir. Bu binayı yapan belediyemiz şüphesiz ki halkımıza, şanına layık, o ölçüde nitelikli hizmet vermektedir.Halkımız bunu, seçimlerde teyit etmiştir.
   Ey !..Laf üretmekten, yalan söyleyip iftira atmaktan başka bir şey yapmayan muhalefet ve vatan haini fetö ve onun teröristleri.  Hani, 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde, AK Parti Hükümetimize kumpas ve tuzak kurarak AK Parti Hükümetimizi hırsızlıkla suçlamışdınız ya ? Eğer öyle olsaydı -ki değildi, bu büyük bir alçaklık ve iftira idi- ülke genelinde, bugün, bu büyük mega projeler nasıl yapılırdı? Sizde hiç utanma ve Allah korkusu yok mudur? Sizde hiç insaf ve vicdan yok mudur ? Zaten yoktur. Çünkü sizler utanmaz ve yalancısınız.
   Bu yazımızda,Palandöken Belediyemizin, İlçemize yaptığı büyük hizmetlerden bahsedeceğiz. Hiç şüphesiz ki bu hizmetlerin başında Palandöken Belediyemizin yeni hizmet binası gelmektedir. Bu mega hizmet binasının, yeri konuşlandırılırken ilçe girişinde olması ve halkımızın rahatlıkla ulaşabileceği bir güzergah tercih edilmiş olması önemlidir.
Bu ve diğer hizmetler yapılırken her şeyin düşünülerek yapılması, hizmetlerin bir başka kayda değer yönüdür.
   2 bloktan oluşan hizmet binası, toprak zeminde, 2 kat olmak üzere, zemin üstü 4 kattan oluşmaktadır.Toplam alanı, 2 bin 497 m2, kapalı alanı, 13 bin m2, 87 araçlık otopark, tüm birimlerin yer aldığı, 112 çalışma ofisi, 6 adet asansör, geniş ve ferah bekleme salonu, iki giriş, sığınak, encümen salonu, çok fonksiyonlu meclis salonu, mescit, yemekhane,ısı merkezi gibi, birçok detay düşünülerek yapılmış, çevreye uyumu ile bölgemizde örnek bir hizmet binası olmuştur.
   Tabii ki belediyemiz böyle mükemmel bir hizmet binası ile vatandaşlarımıza nitelikli ve kaliteli bir hizmet vermenin bilincindedir. İlçe belediyemizin birimleri burada toplanarak vatandaşlarımızın mağduriyeti önlenmiş,İlçemize yakışır güzellikte bir belediye hizmet binası yapılması düşünülmüştür. Bu güzel binada hizmet yapmak bir zevktir. Bu binamız, İlçemize ve şehrimize hayırlı olsun. Muhterem Başkanımızdan, Allah (C.C.) razı olsun. Âmin!..
    Son derecede mütevazi ve hoş görülü Başkanımız, yıllardan beri hep halkımızın iftar sofralarında bulunmuş, bunu da bir görev addetmiştir. 7 yıldır bir gelenek olarak Solakzade Camii bahçesinde kurduğu iftar çadırında her gün, 2 bin vatandaşımızla birlikte orucunu açmış, zaman zaman kazanın başına geçerek kepçeyle bol bol üç çeşit yemek dağıtmış, iftardan önce de onlarla sohbet edip onların dertlerini dinleyerek hayır dualarını almıştır..
   Mübarek Ramazan Ayı'nın bereketini, sevincini ve muhabbetini en iyi bir şekilde yaşatmaya gayret etmiştir. Palandöken'de yaşayan 170 bin vatandaşımızdan düşkün, yaşlı, hasta, kimsesiz insanları da unutulmamış, bu 7 yıldır pişen yemeklerden onların evlerine iftar ve sahur yemeklerini servis ettirmiştir. Yine ihtiyaç sahipleri unutulmamış,
yıl boyunca verdiği ücretsiz ekmek kartlarının sayısını artırarak aylık 30 bin ücretsiz ekmek dağıtımına devam etmiş, 6 bin 600 aileye de gıda ve alış-veriş kart desteğini devam ettirerek Ramazan'ın kardeşlik, birlik ve dirliğine en güzel bir şekilde vesile olmuştur. Bu ne kadar yüce bir davranıştır. Allah (C.C.) Başkanımızdan razı olsun.Âmin !..
    Muhterem Başkanımız, vatan haini fetönün, 15 Temmuz darbe girişimine çok sert tepki gösterdi. Başta kendileri olmak üzere, 15 birim müdürü ve tüm personeli ile 15 Temmuz gecesi , uzun bir araç konvoyu ile Yakutiye Kent Meydanı'na çıkartma yaptı.Demokrasi nöbetlerinde her gün, vatandaşların yanından ayrılmadı, onlara su, çorba ve bayanlara gül dağıttı. Bu nöbetlere damgasını vurdu. Meydanları da ay-yıldızlı bayraklarla donattı. Vatandaşlar, "Başkanımız,nâmerde karşı meydanları boş ve bizi yalnız bırakmadı, bize moral ve güç verdi, kendisine müteşekkiriz,onunla iftihar ediyoruz" dediler. Başkanımız da halktan aldığı güç ile "paralelcileri ilçemizden temizleyeceğiz, bu vatan hainlerine, Allah'ın izniyle müsaade etmeyeceğiz" dedi. Devam edecek.
   Selam ve saygılarımla ?

Etiketler : mustafa damlarkaya
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.