ustilanlar
19 Eylül 2018 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > MUSTAFA DAMLARKAYA > Palandöken Belediyesi: Hizmetin Adı - 2
MUSTAFA DAMLARKAYA

Palandöken Belediyesi: Hizmetin Adı - 2

17.07.2017 01:51 12 14 16 18 yazdır
Yazar : MUSTAFA DAMLARKAYA
Kış aylarında, iki ekiple 2 vardiya halinde, 150 personel, 2 adet kar bıçaklı tuz sericili kamyon, 6 greyder, 2 mini loder,2 ekskavatör,10 adet kamyon,2 adet kepçe traktör, 2 adet kepçe ile 24 saat kesintisiz kar çalışması yapılarak yollar ve sokaklar, okullar, camiler, sağlık ocaklarının karları anında temizlenerek halkın büyük takdiri kazanılmıştır.  
   İlçemizde her ihtiyaca cevap veren 30 konuk evi (taziye evi) tamamlanarak hizmete sunulmuş,Belediyeye bağlı 23 köy mahallesinin sokakları kilit taşı ile kaplanmış birkaç köyün de küçük eksiklikleri kalmıştır. İlçedeki 43 caminin, yılda en az iki defa tepeden tırnağa temizliği, çevre temizliği yapılmış, tuvaletleri sil baştan inşa edilmiş, 7 köy camisinin minaresi yeniden yapılmıştır.  
   Palandöken Belediyesi, asfalt çalışmalarında 100 bin ton asfalt sermeyi hedeflemiş, 2016 yılı sonuna kadar, İlçenin hemen her tarafına,bunun büyük bir kısmını sermiştir. 
   Kurumlar arası işbirliğine de önem veren Palandöken Belediyesi, Hüseyin Avni Ulaş  Mahallesi'nde, Haziran 2016 yılında temeli atılan, 1 blok, 4 katlı, 1800 m2 kapalı, 1000 m2 açık alandan oluşan, 3 milyon 500 bin TL 'ye mal olan, modern ve Emniyet güçlerimize yakışır,  Palandöken İlçe Emniyet binasını, 20017 yılının Haziran ayında bitirecektir. 
    Belediyemiz " Sevdamız yeşil bir Palandöken " sloganıyla, bu yıl bin fidan dikip  mevcut 30 parkı revize edip 2009 yılından bugüne,59 yeni park ilçeye kazandırılarak yeşil  alan ve park sayısını önceki dönemlerin iki katına çıkarmış,22 adet mini futbol ve basketbol sahası 
parklara da 79 adet çocuk oyun grubu kurulmuş, parklara 22 fitness alanı oluşturulmuş, yeşil alanı 300 bin m2'nin üzerine çıkararak Erzurum'un en fazla yeşil alan ve parkına sahip bir ilçe konumuna gelerek bu güzel çalışmalar halkımızın hizmetine sunulmuş, İlçedeki tüm parklarda, 85 bin adet çiçek ve 7500 adet gül toprakla buluşturulmuş, Palandöken İlçesi, adeta bir çiçek bahçesi haline getirilmiştir. 
   Muhterem Başkanımız, eğitime ayrı bir önem vererek 32 ilkokulda 3 bin ilkokul öğrencisine eğitim seti, 8. sınıf öğrencilerine TEOG sınavı için soru bankası kitabı dağıtmış, her zaman öğretmen ve minik öğrencilerle bir araya gelmiş,eğitime verdiği destekten dolayı Bakan Nabi Avcı tarafından Teşekkür Belgesi takdim edilmiştir.
   7-15 yaş arası çocuklara yaz aylarında; yüzme, gitar, bağlama, satranç,keman, halk oyunları,Kur'an kursu branşlarında açtığı kurslar büyük ilgi görmüş/ görmektedir.
   6 bin m2'lik kapalı nikah sarayı, 8 bin m2 kapalı alanı olan,Yıldızkent'te İkinci Kültür Merkezi, 2017 yılı sonunda hizmete girecek ve 20 milyon TL'ye mal olacaktır.
   Belediyemiz spora ayrı bir önem vererek bir marka belediye olmuştur.10'un üzerinde branşta, 1000'in üzerinde sporcuya büyük destek vermiş hep sporcuların yanında olmuş, Palandöken Belediyesi Erkek Voleybol takımı, başarı üstüne başarı kazanmıştır.
   Bugüne kadar, Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi'nde, 36 farklı alanda, 7 binin üzerinde eğitim alan insanlara,belge vererek onların hem ailelerine katkıda bulunmuş hem de onları meslek sahibi yapmıştır. Yok olmaya yüz tutmuş yöresel giysiler üretilerek gelecek nesillere aktarılmaya çalışılmış, özellikle ev hanımları pasta kurslarına büyük ilgi göstererek bu sektörde yer almaya çalışmışlar her zaman Başkanımız Orhan Bulutlar'a teşekkürlerini sunmuşlardır.
   Ayrıca gençlere yönelik açtığı "Hasta Kabul Kursları" iş kapısı olmuş, mezun olanlar hastanelerde iş bulma imkanına sahip olmuşlar. 2013 yılında açtığı meslek sahibi olma kurslarında da binlerce genç sertifikalarını alarak meslek sahibi olmuşlardır. Ayrıca gençlere yönelik bilgisayar, İlçede ilk defa açılan, ahşap bir zemin üzerine çakılan çiviler arasından teller geçirilerek belli örgü teknikleri ve çeşitli desenlerin kullanılmasıyla meydana gelen bir sanat olan filografi kursu öncelikle genç kız ve kadınlar tarafından çok sevilerek  başarıyla uygulanmıştır.
   Başkan Orhan Bulutlar,Başkan Mehmet Sekmen'i, İkinci Marketler'de bir kahvehanede kahvaltı sofrasında, ilçe esnafı ile buluşturdu. Bu buluşma ilçeye adeta müjde yağmuru oldu. Bu müjdede, 1. ve 2. marketlerdeki dönüşümde, eski binalar için imar planlarının, Meclis'ten kararı çıktığı haberi idi. Buna göre, 3.5 m olan yapılaşma yüksekliğinin, 8 metreye çıkarılması idi. Bu da üç kata tekabül etmekteydi.  Güzel bir haber. 
   Belediyemiz, 31 Ekim 2016 tarihine kadar,emlak borcu olan vatandaşlarımıza yönelik borçları yapılandırarak borçların gecikme zammı ve faizlerini silip vatandaşa kolayca ödeme fırsatı sundu, çöpler zamanında alındı, yeşillikler sürekli sulandı, cadde ve sokakları süpürerek temizleyen araç, gece- gündüz çalışarak temizlik yaptı. Pırıl pırıl bir İlçede yaşayan insanlar, mutluluklarını hep dile getirip Muhterem Başkanımıza teşekkürlerini sundular.
   Başkanımız halk sağlığına çok önem vererek halkın sağlıklı ürünler tüketilmesi amacıyla ; kasap, fırın, manav, market gibi yerleri, Zabıta ekipleri tarafından sürekli denetime tabi tuttu, tutmaya da devam etmektedir.
   Başkanımız, bütün bu yoğun çalışma temposunda,"Dikkat Romatizmam Var"  projesinde hasta yakınlarını uzman doktorlarla bir araya getirdi. Recep Bilgin Özen Özel Eğitim Merkezi'ndeki kreşlerde, miniklerin karne törenine katıldı. Bayramlarda, İlçedeki yetimleri ve öksüzleri her zaman sevindirdi, özel günlerde hep halkın yanında oldu, Şehitler Günü'nde vatandaşlara ikramlarda bulundu, Kur'ân-ı Kerim ve Mevlitler okuttu. Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümlerinde Kahraman Emniyet mensuplarımızı yalnız bırakmadı.  Zaman zaman esnafla kahvaltı sohbetlerine iştirak etti. Kısaca yediden yetmişe herkesle bir araya geldi, onları dinledi isteklerini yerine getirmeye çalıştı.
   Yukarıda saydığımız yapılacak olan projelerin tutarı 70 milyon TL'dir. Bu meblağ hep aziz hemşehrilerimizin mutluluğu ve memnuniyeti içindir. Çünkü Muhterem Cumhurbaşkanımız da bunu her zaman vurguladılar,Erzurum'a ayrı bir önem verdiler. 
Sağ olsun, var olsun. Allah (C.C.) Hazretleri, uzun zaman başımızdan eksik etmesin  Âmin, Âmin !.. 
   Muhterem Başkanımıza, İlçemize yaptığı bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşâAllah, bu mega projeler ve hizmetler bundan sonra da devam edecektir. 
   Muhterem Başkanımızdan, Allah (C.C.) razı olsun. Âmin !.. Âmin !..

   Selam ve saygılarımla ?

NOT: Aziz Milletimin 15 Temmuz Bağımsızlık Bayramı Kutlu Olsun.

Etiketler : mustafa damlarkaya
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.