madırlı
21 Mayıs 2018 Pazartesi
Anasayfa > EĞİTİM > Oltu Anadolu Lisesi'nde mezuniyet coşkusu
Oltu Anadolu Lisesi'nde mezuniyet coşkusu

Oltu Anadolu Lisesi'nde mezuniyet coşkusu

18.05.2017 11:30 12 14 16 18 yazdır
Oltu Anadolu Lisesi'nde 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet programı düzenlenerek 16'ncı mezunlar uğurlandı.
Okul bahçesinde yapılan program saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı. Törende açılış konuşmasını Okul Müdür Başyardımcısı Osman Taşçı yaptı. Taşçı, 2016-2017 eğitim öğretim yılı 16'ncı mezuniyet töreninin öğrencilere, velilere ve okullarına hayırlı olmasını temenni etti.
Taşçı, velilere yönelik konuşmasında "Sevgili veliler, yıl 2013 ve bu çocuklarınız pırıl pırıl kalpleriyle tertemiz bir şekilde okulumuza geldi. İyisi ile kötüsü ile aradan tam dört yıl geçti. Dört yıl çok uzun bir süre ama çok şükür öğrencilerimiz sıkıntısız bir şekilde sizlere teslim edeceğiz" dedi.
Taşçı öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada ise, "Sevgili öğrenciler, bundan sonraki hayatınızda her nerede olursanız olun nerde ne yaşarsanız yaşayın ülkenin menfaatini her şeyden önde tutun. Vatan Millet sevgisini asla unutmayın. Dostluğunuzu arkadaşlığınızı asla kaybetmeyin. Bilim ve insanlık adına çıkacağınız bu kutsal yolda hepinize başarılar diliyorum" dedi.
Daha sonra bayrak devir teslim törenine geçildi.
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Oltu Anadolu Lisesi okul birincisi 12 - A sınıfı öğrencisi Pınar Demir, mezuniyet kütüğüne birincilik plakasını çaktı. Okul birincisi Pınar Demir'e başarı belgesini Okul Müdürü Necati Koçak verdi.
Öğrencilerle olan sıkı bağıyla tanınan okulun edebiyat öğretmeni Hakan Yeşilyurt ise, "Sevgili öğrencilerim. Sizlere son kez öğrencilerim diye hitap ediyorum. Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka bir dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan, çok çalışmaktan korkmayın. Aile sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişen gençler olarak bugün buradasınız. Başardıklarınız, sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı olacaktır. Umuyorum, bundan sonraki yaşamınızda daha çok şeyler başarırsınız" diyerek, sözlerini kendi yazdığı 'Yolunuz Açık Ola' adlı şiiri okuyarak konuşmasını tamamladı.
Okul birincisi olan Pınar Demir, yaptığı konuşmada, "Her sabah gün doğarken kalkmak, kışın soğukta titremek, yazın güneşte terlemek, birbiri ardına gelen yazılılara hazırlanmak ne de zor geliyordu. Bir bitse de, kurtulsak derdik. İşte bitiyor. Ama biten yalnız okul değil, içimizden de bir şeyler bitiyor. Mustafa Kemal'in yıllar önce gönderdiği gibi, birer kıvılcım gibi gidiyoruz ama elbette birer alev olarak geri döneceğiz" şeklinde konuştu.
Törende ayrıca başarılı öğrencilere ödül ve plaketleri okul öğretmenleri tarafından verilirken, öğrenciler program sonunda öğretmenleriyle tek tek vedalaştı.
Törende velilerin öğrencilerle ve öğretmenleriyle hatıra fotoğraflar çekilirken, havai fişek gösterisiyle birlikte öğrenciler kep attı.
Mezuniyet gecesi, öğrenciler tarafından koro halinde şarkılar söylenmesi ve müzik eğlence programıyla sona ererken, daha sonra öğrenciler Efkan Ala Kültür Evi'nde mezuniyet coşkusunu sürdürdü. Efkan Ala Kültür Evi'nde eğlence gecesinin yaş pastasını Mezun Öğrenci Batuhan Aydın ve Öğretmen Pınar Yeşilyurt Kesti Orkestra eşliğinde saat 23'e kadar devam eden eğlence doyasıya halay çekip şarkılar söylediler gecenin sonunda Beden Eğitimi Öğretmeni Gürkan Çil'in veda konuşmasıyla son buldu.
reklam
Etiketler : oltu erzurum
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri