ustilanlar
23 Şubat 2019 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > MUSTAFA DAMLARKAYA > Kur’ân-ı Azîmüşşân’ın Üstünlüğü-2
MUSTAFA DAMLARKAYA

Kur’ân-ı Azîmüşşân’ın Üstünlüğü-2

13.05.2018 22:46 12 14 16 18 yazdır
Yazar : MUSTAFA DAMLARKAYA
Muallâka’nın meşhur şairi Lebid’in kızı,  Kur’ân-ı Kerim geldikten sonra, babasının kasidesini, Kâbe’den indirmiş ve “ Ayetlere karşı artık bunun bir kıymeti kalmadı” demiştir.
Çünkü, Kur’ân’da, o gün, dile bağlı Araplarda ; kelamın en fasihi, söz, mana ve üslup yönünden en beliği indirilmişti. Onun içindir ki Kur’ân-ı Azîmüşşân, Arapları, kendileri için en büyük maharet saydıkları edebi san’âtlar yönünden öyle aciz bırakmıştır ki Araplar, Allah’a karşı direnmekten vaz geçmişlerdir.    
Kur’ân bu haliyle onlara meydan okumuş ve onları muarazaya davet etmiştir.Ama onlar buna asla yeltenmemişler ve her defasında mağlubiyeti kabul etmişlerdir.
Muğire, Lebid, Ukbe gibi büyük edipler, böyle bir muarazayı asla denememişler ve Kur’ân’ın büyüklük ve azameti karşısında teslim bayrağını çekmişlerdir.
Geçen yazımızda saydığımız, Kur’ân’ın bu muhteşemliği karşısında teslim olup onun bir ayetine dahi,1400 yıldır bir benzerini getiremeyenler, insanları dünyada mutlu eden, bu büyük kitap karşısında ebedi olarak susmuşlardır.
İşte bu büyüklüğü göremeyip  bizim bu mübarek kitabımıza ve Allah’ın kelamına dil uzatan zındıklar, siz neden ve nasıl Allah’ın bu mübarek kelamına dil uzatıyorsunuz? Siz bu küstahlığınızla, Allah’a dil uzatıyorsunuz.Size bu fırsatı vermeyiz. Bunu iyi bilin ve haddinizi aşmayın.
Sizin o alışıla gelmiş kin, gayz, nefret ve düşmanlığınız, sizi buna zorluyor herhalde.Ey zındıklar !.. İyi biliniz ki Kur’ân-ı Muciz’ül Beyan, kesinlikle, sadece 7. yüzyılda, Arap toplumunu değiştirmek için yapılan yasalar değildir. Hem o tarihte hem bugün ve hem de ebediyyen insanlığı huzura ve doğru yola kavuşturan bir İlâhî sözdür ve anayasadır.
İnsanlığın mutluluğu bu Kitap’da yazılmıştır.Varlığı devam etmiştir ve kıyamete kadar da devam edecektir.
Ey zındıklar !. Sizin Kur’ân üzerinde zerre kadar bilginiz olmadığı halde, neden siz, halen daha o eski alışkanlıklarınıza dayanarak bu Müslüman Mahellesinde salyangoz satıyorsunuz ?
Ey salyangozcular !.. Zaman o sizin bildiğiniz zaman değil artık.O köprülerin altından da çok sular geçti. Bugünkü Türkiye, o Eski Türkiye değildir. Kendi kafanıza göre artık şeriat ve lâiklik tarifi yapmayın. Bu sizin yaptığınız küstahlık, zır deliliktir.
Bu ülkede yıllarca o eski kafanızla “lâiklik elden gidiyor, Şeriat düzeni kuracaklar” diyerek milleti sömürdünüz. Ama artık bunların hiçbir değeri yoktur ve kalmadı. O yozlaşmış düşünce sistemini de artık bu millete empoze etmenizin vakti çoktaaaan geçmiştir.
Kur’ân Üniversitesi, tarihe mal olmuş, binlerce büyük insan yetiştirmiştir.Siz o büyükler yanında cüce oğlu cüce kalırsınız. Kur’ân’a söz söylemek de sizin haddinize değildir.
Ey zındıklar !.. Siz ne hakla, hangi sıfatla kâinatın sahibi ve maliki, bizim Rabb’imiz, bizim  Allah (C.C.)’ımızı hafife alıyor, alay ediyorsunuz? Siz bu halinizle zaten, mübarek İslam Dini’nden çıkmış ve kafir olmuşsunuz. Oturun oturduğunuz yerde de bizim dinimizle alay etmeyin. Aklınızı başınıza alın…
Bizzat bu Kitap, yani Kur'ân, kendisinin, Hz. Muhammed'in (s.a.s.) olmayıp "Kur'an, değerli bir Elçinin, Cebrail'in getirip okuduğu sözdür! O Elçi ki çok kuvvetlidir. Yüce Arş sahibi Allah’ın nezdinde pek itibarlıdır. Göklerde ona itaat edilir, vahiyler ona emanet edilir" (Tekvir/81:19-21) olduğunu bildirir. Bu elçi de Cebrail olup, Alîm, Hakîm olan Rabbü'l-âleminden O'nu almış, sonra da Hz. Muhammed'in (s.a.s.) kalbine açık bir Arapça hâlinde indirmiştir. Kur'ân'ın pek çok âyetinde, O'nun kaynağının, sadece ve sadece Allah olduğu üzerinde ısrarla durulmuş ve bu meseleye bir hayli tahşidat yapılmıştır: "Hâ Mîm. Bu Kur'ân, Rahman ve Rahîm olan Allah tarafından indirilmiştir. Bu, Arapça bir Kur'ân olarak, âyetleri bilen bir kavim için ayırt edilip açıklanmış bir kitaptır.
Selam ve saygılarımla… 

Etiketler : mustafa damlarkaya
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.