ustilanlar
28 Kasım 2020 Cumartesi
Anasayfa > Roportajlar > Kitaplarda KDV'yi sıfıra indiren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Kitaplarda KDV'yi sıfıra indiren kanun teklifi komisyonda kabul edildi

Kitaplarda KDV'yi sıfıra indiren kanun teklifi komisyonda kabul edildi

20.02.2019 00:50 12 14 16 18 yazdır
Kitaplarda ve dergilerde KDV'yi sıfıra indiren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Sosyal Hizmetler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Teklife göre emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen ikramiye gelir testine tabi tutulamayacak. Poşetlenerek satılanlar hariç olmak üzere kitap ve dergilerde Katma Değer Vergisi (KDV) sıfıra inecek. Can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik kurallara aykırı davranan sivil havacılık personeli, İçişleri Bakanlığına bildirilecek.

Teklife göre ayrıca 11 Eylül 2014 tarihinden sonra imzalanan ihale sözleşmeleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının alt iş yerlerinde kıdem tazminatı ödemeleri alt işveren tarafından yapılmayacak. 1 Şubat-30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak. Çiftçilerin borç yapılandırmasındaki destek arttırılacak.(iha)

Etiketler : tbmm
Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.