ustilanlar
15 Aralık 2018 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > Mehmet Çatakçı > KİT'lerde çalışan personel ne olacak?
Mehmet Çatakçı

KİT'lerde çalışan personel ne olacak?

08.01.2018 11:20 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet Çatakçı
Taşerona kadro da KİT personellerinin durumu ne olacak?
 KİT'lerde çalışan işçiler ne zaman kadroya geçecek? İşçilerin kadroya Taşerona kadro konusunda sona gelindi mi.
 Çalışmalar nihayet sona erdi ve yüz binlerce taşeron işçinin kamuda istihdamının önü açıldı.
Taşerona kadro sürecinde sona gelinirken KİT'lerde çalışan taşeron işçiler, durumlarının ne olacağını merak ediyor Zira bu işçiler bu kapsama alınmamıştı.
Yapılan açıklamalarda da KİT'lerde çalışan taşeron işçilerin kamuya alınması için çalışmaların devam ettiği belirtilmişti.
Kitlerde çalışan işçilerin kadroya geçmesi için tarih belli mi?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 900 bin kişi kadroya geçecek müjdesi gündeme bomba gibi düşmüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra 450 bin kişinin kadroya geçmesi ve diğer kitlerde çalışanların kadroya alınmaması ortalığı karıştırdı.
Duyarlı Ulaştırma Bakanımız  Ahmet Arslan'a şunu sormak istiyorum bu gün 55 ilde bulunan ve Hava Meydanlarında çalışan yaklaşık 6 bin personelin durumu ne olacak.
Ulaştırma bakanlığına bağlı Devlet Hava Meydanlarında çalışan binlerce personel kadroya geçmek için Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan destek bekliyor.
Benim yıllardır tanıdığım dostum Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın bu konuya duyarsız kalmayacağına inanıyorum.
Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu kitlerde çalışan 50 bin personeli unutmamalı bunların bir an önce kadroya alınması için çalışma başlatması gerekir.
Birde özellikle bankalarda güvenlik görevlisi olarak yıllardır hizmet eden personel var özellikle vakıflar bankasında çalışan güvenlik personeli kadroya geçmek için gün sayıyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın KİT'lerde çalışan 50 bin personeli unutmamaları lazım.
Bu insanların günahı ne.
İnanıyorum ki Çalışma Bakanımız Julide Sarıeroğlu ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan KİT'lerde çalışan bu personelleri unutmamalı.

Etiketler : mehmet çatakçı
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.