ustilanlar
24 Eylül 2020 Perşembe
Anasayfa > ERZURUM > Karavanpark ile turist yağacak

Karavanpark ile turist yağacak

13.09.2020 22:25 12 14 16 18 yazdır
MÜSİAD’dan 6 milyon turistlik proje
Karavanpark ile turist yağacak
MÜSİAD harekete geçti 

Türkiye'nin turizm gelirini artırmaya yönelik projeler geliştiren ve bu alanda yoğun çalışmalar yürüten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), daha önce Türkiye'yi keşfetmemiş olan yabancı turistin ilgisini çekebilmek ve yeni bir turizm kaynağı oluşturmak için ‘Karavan Park Projesi’ni hayata geçiriyor.

6 milyon turist hedefi

MÜSİAD Erzurum Başkanı Fuat Demir, "Karavan Park Projesi; günlük ortalama 200 dolar harcayan 6 milyon turisti ülkemizde ağırlamayı hedeflemektedir. Bu bakımdan projenin, turizm sektörünün içinden geçmekte olduğu darboğazdan çıkış noktasında, cansuyu olacağına inanıyoruz" dedi.

Erzurum’da fizibilite çalışmaları başladı

Karavan Park alanının yapılacağı ilk nokta olarak Trabzon'un Akçaabaat ilçesinde sahil şeridinde bir bölge ile Hıdırnebi Yaylası seçildiğini hatırlatan Demir, Erzurum’da da Palahdöken Dağı ile Uzundere’de fizibilite çalışmaları yürütüldüğünü bildirdi. Demir, “Karavan Park projesiyle,
Türkiye genelinde belirlenecek 90 noktaya karavancılar için park alanları kurularak rotalar oluşturulabilecek.

Etiketler : karavan
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri