ustilanlar
27 Mayıs 2020 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > Ömer Nazmi Yavuz > İYİ PARTİ İÇİN BİRKAÇ KELAM
Ömer Nazmi Yavuz

İYİ PARTİ İÇİN BİRKAÇ KELAM

27.09.2019 15:02 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ömer Nazmi Yavuz

İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı'nda görevi devralan Avukat Haluk Terzioğlu, yönetimiyle birlikte basın mensuplarına Palan Otel'de bir kahvaltı verdi.


>Çok da iyi yaptı.

 İYİ Parti Erzurum Milletvekili Sayın Naci Cinisli de kahvaltı için Ankara'dan kalkıp geldi. Yani Erzurum'da teşkilatını yalnız bırakmadı.
Çok da iyi yaptı.

Sayın Cinisli'ye tekrar döneceğiz; ama önce İYİ Parti'de İl Başkanlığı görevine hızlı ve emin adımlarla başlayan Sayın Terzioğlu için birkaç cümle yazmadan olmaz.

Tespit için biraz erken olsa da Sayın Haluk Terzioğlu'nun avukat olması kendilerine, yönetimine ve partisine avantaj sağlayacağı bir gerçektir.

Her zaman gerçekleri görüp, ona göre çözüm arayacağı ve partisinin zaten var olan Erzurum'daki tabanını genişleteceği izlemini de söylemek gerek.

Birebir konuşmamızda ne kadar üstelediysem de bir önceki yönetimin, varsa günahlarına ya da yanlışlarına hiç girmeden, "biz taş üstüne taş koymaya geldik, yönetimimizde eski ve yeni arkadaşlarla birlikte çalışarak ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz," demişti.

Gazetecilik anlayışında, her hangi bir isim size, bir şeyler söyler ve "bunlar kayıt dışı olsun," der ise, o söylenenler asla yazılmaz; Sayın Terzioğlu, kayıt dışı olacak hiçbir şey söylemedi. Bu da bundan sonraki yönetim anlayışında ne kadar şeffaf olacağının bir göstergesi olmalı.

Bu arada İYİ Parti'nin Erzurum'daki ilk mücadelesini veren ilk Başkan Sayın İbrahim Dumlu'nun (ayrılış nedenlerini açıklaması haricinde- ki bunu da eleştirmiştim) ve yönetiminin de hakkını vermek gerek.

Bunu da bir kenara yazdıktan sonra, şu bilinmeli ki herhangi bir partinin bir ildeki yönetimi, o partinin o ildeki kalbidir. O partideki yüksek tansiyon da düşük tansiyon da o partinin sağlığı için önemlidir. Öyle sanıyorum ki Sayın Haluk Terzioğlu, avukatlık mesleğinin kendisine kazandırmış olduğu deneyim ve bilgi birikimini siyaset alanında kullanarak partisinin tansiyonunu normallerde tutacaktır.

Gelelim İYİ Parti'nin Erzurum Milletvekili Sayın Naci Cinisli'ye.

Eğriye 'eğri' doğruya da 'doğru' diyelim.

Genel Seçimlerde Sayın Cinisli'nin liste başı olduğunu öğrendiğimde, "İstanbul'da yaşayan birinin Erzurum'un sorunlarından ne haberi olabilir ki," bağlamında yazılar yazmıştım.

Ancak, seçilir seçilmez gördük ki Erzurum'un sorunlarından bildiklerinin üzerine bilmediklerini de araştırıp ekledikten sonra Meclis'e taşımaya başladı.

Görevi gereği bir ayağı Avrupa'da, bir ayağı Ankara'dayken bile Erzurum'a koştu.

Açıkça söyleyeyim.

Kendilerinin bilgi ve becerisinin yanı sıra nezaketini de gözden kaçırmak haksızlık olur. Bununla birlikte tıpkı İktidarda olan AK Parti milletvekillerinden Sayın Zehra Taşkesenlioğlu gibi, muhalefette olmasına rağmen çırpınıp duruyor.

Erzurum'da tarım ve hayvancılığı kafasına takmış.

Ve Erzurum'daki doğalgaz faturalarını da hiç unutmamış ve unutacak gibi de değil. Yılın altı ayı ısınma ihtiyacında kullanılan doğalgaz faturalarının bu yıl daha da artacağını herkes kadar bilen ama bilenlerin dillendirmediği bu konuyu diline dolamış.

Bir kentin mutlu ve huzurlu olması için, öncelikle o kentte işsizliğin minimum seviyede olması gerektiğini, bunun için de yatırımın şart olduğunu bilmeyen yoktur. Bunu bilmek için ekonomist olmaya da gerek yoktur; gerekli olan ise siyasilerin ve yönetenlerin bu konuda göstereceği çabadır.

Gerçi muhalefette olan bir partinin milletvekili olarak olumsuzlukları eleştirmek kolaydır. Kendileri iktidara yürüdüklerini söylüyorlar; siyaset böyle bir şeydir işte!

Kim bilir belki de amaç ve dilekleri olur.

İşte o zaman görmek gerek Sayın Cinisli'yi ve partisini!

Bu arada AK Parti'nin ülkede ve Erzurum'da yaptığı olumlu şeyleri de unutmamak gerek.

Dedik ya, muhalefetteyken eleştirmek kolaydır.

Zor olan ise verilen sözlerin tutulmasıdır!

..

Bir kahvaltıyı bahane ederek, Erzurum'da bugünkü İYİ Parti hakkındaki görüşlerimizi yazmaya çalıştık. İyi söyleyelim de iyi olsun, dedik; ama kötü şeyler duyar ve görür isek, bun da yazarız elbet.

Sayın Haluk Terzioğlu'nu ve partisini izlemeye devam edeceğiz.

Ve bekleyip göreceğiz!

Erzurum'daki AK Parti hakkında geçmişte yazdığımız yazıları kaldırıp gizlemedik.  Özellikle Büyükşehir Belediyesi, Narman Belediyesi, Palandöken Belediyesi, Yakutiye Belediyesi hakkındaki olumlu izlenimlerimizi aktarırken tarafsız olarak baktığımızı da kimse unutmasın.

İYİ Parti ve MHP için de CHP için de böyle olacaktır.  

Etiketler : ömernazmi
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.