ustilanlar
20 Ocak 2019 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Ömer Nazmi Yavuz > İyi Parti Erzurum'da iyi mi olacak...
Ömer Nazmi Yavuz

İyi Parti Erzurum'da iyi mi olacak...

05.02.2018 16:33 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ömer Nazmi Yavuz
Kimileri anlamayabilir, kimileri de işine gelmediği için görmemezlikten gelebilir; ama anlamamak ve görmemek gerçekleri zerre kadar değiştirmez.
Türkiye, son yıllarda fırtınalı havada sallanan asma köprüden geçmeye çalışıyor. O yüzdendir ki ülkedeki büyük bir çoğunluk iktidarın kimine göre yanlış, kimine göre doğru olan birçok karar ve eylemlerinin arkasında duruyor, destek veriyor.
Hal ve gidiş böyleyken yeni bir parti elini taşın altına sokmak için kolları sıvadı.
Adını da "İyi Parti" koydular. Kim ne diyebilir ki!
Birileri, "iyi çocuklar atlarına atlayıp geldiler," derken, birileri de henüz bir şey görmeden burun kıvırarak "bunlar da tabela partisi olur," cümlesiyle basitleştirmeye devam ediyorlar.
Ve "İyi Parti" Erzurum'un merkezinde herkesin göreceği yere tabelasını çaktı.
Birçok kişi anlamadan ve görmeden ahkâm kesebilir; ama gazeteci tayfası şartlanmadan ve önyargılı olmadan görür, dinler, anlar ve bunların ışığında fikrini söyler. 
Biz de "hele bir görelim, dinleyelim, anlayalım," diyerek İyi Parti'ye gittik.
İl Başkanı olarak atandıktan sonra, "beceremez, yapamaz," diye keskin bir şekilde eleştirilen Sayın İbrahim Dumlu, yani İyi Parti Genel Merkezi'nin güvenerek görevlendirdiği İl Başkanı, samimi bir şekilde karşıladı. 
Kendi odası ve diğer odalar da kalabalık. Geleniyle, gideniyle canlı ve heyecanlı  bir hareketlilik var.
Kısa bir sürede il binasını kiralayıp, döşeyip ve ilçelerin tamamını da örgütleyen İl Başkanı Dumlu, anlaşılan "beceremez, yapamaz," diyenlere güzel bir kapak hazırlamış. 
Seçim sürecine girildiğinde ne yapılır, ne olur bugünden kestirmek zor; bunu Sayın Dumlu'nun ve odada bulunanların, özellikle kadınların sahaya inmesiyle göreceğiz.
Sohbet esnasında, Ankara'dan yeni dönmüş olan İl Başkanı'na "Genel Merkez'in durumu ne, Genel Başkan Sayın Akşener ne düşünüyor," diye sorduğumda ilginç bir cevap aldım.
İyi Parti Genel Merkezi'nin özellikle kırsal kesimde yaptırdığı araştırmada İyi Parti'nin halkın yüzde altmışına yakın bir kesimi tarafından bilinmediği anlaşılmış. Başkan Dumlu'ya göre de Erzurum'da da İyi Parti'nin yeri  hemen hemen aynı oranda bilinmiyor. 
Bunu da yaygın medyanın ve daha çok TRT'nin İyi Parti'yi görmemezlikten gelmesine bağlayan Başkan, "ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle, ev ev gezerek bizi biz anlatacağız ve umulmadık bir oranla kazanacağız," diye düşünüyor.
Anlatmak mı zor, anlamak mı! Bunu da zaman gösterecek.
Seçim sürecinde iktidarı eleştirmekten çok kendilerini ve gerçekleri anlatacaklarını, söyleyen Dumlu, Erzurum'da gösterecekleri başarının sürpriz olmayacağına inanıyor. Bugün seçmenlerin partilerinden tam olarak   haberi olmamasına rağmen oylarının umulandan yükseklerde olduğunu iddia ediyor.
Elbet, "bizden bir şey olmaz, barajı geçersek mucize olur," diyecek değil!
Elbet siyasette iddialı olmalı!
"İddialı olmanız doğal ve doğru; ama karşınızda on beş yıllık bir iktidar ve siyasetteki tecrübesinin yanında gücü var, dediğinizi başarmak o kadar kolay olacak mı," diye sorduğumda, "biz Hakkın gücüne ve milletin tecrübesine ve de kendimize güvenerek bu 'iyi yola' çıktık," dedi ve devam etti, "hele bir sahaya inelim, milletin önüne çıkalım, o zaman görürsünüz!"
Biz de bize düşeni yaparak, başarılar diledik ve "iyi günler," diyerek orada bulunan yönetimdeki hanımefendilerle tokalaştıktan sonra ayrıldık. 
Ve de gördüğümüzü, anladığımızı yazdık işte!
Ak Parti'nin hüküm sürdüğü Erzurum'da İyi Parti iyi mi olacak, kötü mü olacak göreceğiz!

Etiketler : ömer nazmi
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.