ustilanlar
27 Mart 2019 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > Ömer Nazmi Yavuz > İYİ ÇALIŞMAK GEREK
Ömer Nazmi Yavuz

İYİ ÇALIŞMAK GEREK

10.05.2018 17:05 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ömer Nazmi Yavuz

Çalışmadan, uğraşmadan, başarı sağlanamayacağı her işte olduğu gibi siyasette de olmaz. Bunu çok iyi bilen siyasi partiler ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar, seçim havasına girildiğinde adaylarını sahaya gönderirler.

Peki, yeni kurulmuş bir partinin güçlü rakipleri ile yarışması için aynı şekilde ve aynı ölçüde adaylarının sahada çalışması yeter mi?

Sanmıyorum!

Bunu bilen İYİ Parti de en azından Erzurum'da adaylar belirlenmeden, yani listeler açıklanmadan aday adaylarını sahaya sürdü.

Hem de ne sürmek!

En başta aday adaylarından Canan Uçar, o yer senin, bu yer benim hevesiyle, yılmadan, usanmadan koşturması gözden kaçmıyor.

Melih Kırkpınar adında güçlü biri de, "ben de varım bu yarışta, yan gelip yatarak oy beklemek olmaz," diye düşünmüş olmalı ki tüm hızıyla atladı sahaya.

Bakın, listeler henüz belirlenmemiş; ama iki isim de partimiz için bir oy, bir oydur, mantığıyla yorulmak nedir bilmeden mahalleleri arşınlayıp, ilçe yollarına düşmüşler.

Peki, kimdir Melih Kırkpınar.

Bilenler çok iyi biliyor, bilmeyenlere de biz birkaç kelime ile fısıldayalım.

Gözü kara ve kafasına koyduğunu yapan bir kişilik.

1983 yılında Erzurum'da hayvancılık ve süt ürünleri alanında kurduğu şirketi büyütmüş. Erzurum'da kaldığı sürede de ticari ilişkilerinden dolayı kentin ilçe ve köylerinde tanınan, bilinen ve de sevilen biri olarak karşımıza çıkıyor.

İnsana dokunmasını da iyi biliyor.

Kendine has üslubu ve çevresinde sağladığı güvenle aday adayı olduğu partisine katkı sağladığını konuştuğumuz birkaç kişinin sözlerinden anlıyoruz.

Başarının kolay gelmediğini iyi bilen Sayın Kırkpınar, 2015 yılında İzmir'de düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda ödüllendirilerek Erzurumlunun yüzünü de güldürmüş bir iş insanı.

İyi Türkiye için İYİ  Parti'de iyi çalışmak gerek, diyen Kırkpınar, ilçe ve köylerde çoğu seçmenin gönlünü de çalmış olmalı ki gülen yüzü ile gittiği her yerde güler yüzlerle karşılanıyor.

Ve de iş insanı hassasiyeti ile değerlendirmelerinde çıkardığı sonuç, aday adayı olduğu partisinin Erzurum'da beklenmedik bir başarı yakalayacağı iddiasında bulunuyor. Kısa süren telefon görüşmemizden biz bunu anladık.

Bu arada Erzurum'da güçlerinin farkında olan AK Partili aday adaylarının ortalarda fazla gözükmemesine anlam veremezken; Melih Kırkpınar'ın "hangi konuda olursa olsun iyi sonuç almak için iyi çalışmak," gerek cümlesini de aklımızın bir köşesine yazdık.

İktidar partisinin aday adaylarından beklenen ses çıkmazken, Sayın Canan Uçar'ın süt evlerini ziyareti sırasında gördüğü ilgi ve yakınlık bazı ip uçları veriyor gibi.

Bilmem anlatabildim mi!?  

Etiketler : ömernazmi
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.