ustilanlar
26 Ocak 2020 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > MUSTAFA DAMLARKAYA > Ey Şanlı Ordu !.. Ey Şanlı Asker !..
MUSTAFA DAMLARKAYA

Ey Şanlı Ordu !.. Ey Şanlı Asker !..

15.10.2019 11:54 12 14 16 18 yazdır
Yazar : MUSTAFA DAMLARKAYA

Ey şanlı ordu,ey şanlı asker
     Haydi gazanfer, umman-ı safter
     Bir elde kalkan, bir elde hançer
     Serhadde doğru ey şanlı asker

     Deryada olsa herşey muzaffer
     Dillerde tekbir, Allahü ekber

     Allahü ekber, Allahü ekber
     Ordumuz olsun daim muzaffer (Âmin !.. Âmin !..)

     Günlerdir ha girdik ha giriyoruz “eli kulağında” diyorduk,  Çarşamba günü itibariyle Barış Pınarı Harekatı, Muhterem Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız’ın emriyle başlamış oldu.  Suriye topraklarında, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ndan sonra, daha büyük ve kritik bir alanda yürütülecek üçüncü harekat idi, Barış Pınarı Hareketi.

    Türkiye Cumhuriyeti Deleti, şakası olmadığını, bir kere daha hem dost  hem de düşman

larına göstermiş oldu. Yüce Rabbimiz Kahraman Ordumuzu ve  Hükümetimizi muvaffak etsin. Âmin !.. Âmin !..

    Önce şunu belirtmeliyiz ki bu bir savaş değil, bir operasyondur. Kahraman Ordumuzun

karşısında bir ordu yok, çapulculardan oluşan, başkalarının zağarı, bir terör örgütü mevcut. Bu örgüte karşı yapılan bir operasyon vardır. Bu çapulculara karşı yapılan  operasyona ÖSO da destek vermektedir.

     Suriye’de, Türkiye’nin sınır bölgesindeki yerleşik Türkmenlerle ilgili, bal gibi bir vesayet hakkımız vardır. Nasıl ki Suriye’nin garantörleri, İngiltere ve Fransa ise.

     Bu,aynı zamanda, Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumaya, bu iki ülkedeki sivillerin güvenliğinin sağlanmasına yönelik bir operasyondur. Bu operasyon,orada,güvenli bir bölge oluşturulmasına yöneliktir. Bu operasyon, aynı zamanda,Türkiye’ye ve de Batı’ya doğru yeni bir göç dalgasını önlemeye yöneliktir. Hepsinden önemlisi de Türkiye’nin sınır güvenliğine ve terör saldırılarına yönelik bir operasyondur.

    Dün gece, Kahraman Ordumuz, Resulayn ve Telabyad’a dört koldan girdi. Çapulcular

dan  ilk anda bir direnç görülmedi. Sabaha kadar, Kahraman Ordumuz, hedef noktaları topçu bataryaları, Hava kuvvetleri, SİHA’larla vurdu.

    ABD her ne kadar tehditkâr bir dil kullansa da bu operasyonu desteklemiyor, bize karşı bir güç de kullanmıyor. Haçlı zihniyetinin,Batı basını, beklendiği gibi, daha ilk saatlerden itibaren, sivil hedeflerin, özellikle Hıristiyan köylerin, saldırı altında kaldığı ve isabet aldığı,

sivil can kayıplarının olduğu yönünde alışık ve bildik haberler verdiler.Tabii ki hepsi yalan.

    Hele hele, girmeye çok meraklı olduğumuz Avrupa, şimdi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni toplantıya çağırdı. Gayeleri, Barış Pınarı harekatı nedeniyle, Türkiye’nin kınan

masını sağlamaktı, güya. Ama gerek ABD gerekse Rusya buna engel oldular. Güney sınırlarımızda, bir Kürt devleti kurdurmayı, açık seçik isteyen bir Avrupa Birliği var. Hem iki yüzlüler hem de çok hainler.

     Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu operasyonu, uluslararası hukukun, BMGK’nın ve Adana Mutabakatı'nın kendisine verdiği hakla yapmaktadır. Suriye, kendi topraklarından Türkiye'ye yönelen terör tehdidi için bir şey yapmıyor veya yapamıyorsa Türkiye bu tehdidi yok etmek hakkına sahiptir. Asıl mesele de işte budur. Bunu bazı beyinsizlerin anlaması gerekmektedir.

     Kahraman Ordumuz, bölgeye bir daha geri dönmemek üzere giriyor değildir. Gaye, bölgeyi gerçek sahiplerine vererek PYD- PKK ve ABD yönetiminde, İsrail maşası, bir garnizon ve terör devleti planını bozmaktır. Devam edecek.

     Selam ve saygılarımla … 

Etiketler : mustafa damlarkaya
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.