ustilanlar
26 Ocak 2020 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > MUSTAFA DAMLARKAYA > Ey Şanlı Ordu !.. Ey Şanlı Asker !.. – 2
MUSTAFA DAMLARKAYA

Ey Şanlı Ordu !.. Ey Şanlı Asker !.. – 2

16.10.2019 10:56 12 14 16 18 yazdır
Yazar : MUSTAFA DAMLARKAYA

Millet için etti mi ordum sefer,

Kükremiş aslan kesilir her nefer,

Döktüğü kandan göğe vursun zafer,

Toprağa bir damlası boş akmasın.

Âmin! desin hep birden yiğitler,

“ Allâhu ekber!..” gökten şehidler.

Âmin !.. Âmin !.. Allâhu ekber !.. Allâhu ekber !.. (Ordu’nun Duâsı’ndan)

İnşâÂllah, yüce Rabbimiz, bu Barış Pınarı Harekatını, lehimize çevirecektir. Biz, fiili duayı tamamladık, şimdi kavli dua ile zaferi Rabbimizden bekliyoruz. İnşâAllah, Rabbimiz o gayb ordularını yine (Fetih , 4- 7) devreye sokar.

Zaten devletimiz bu opersyonu sakın ha sakın, yaygaracı, yalancı Hristiyan ve iki yüzlü sözde Müslüman devletlerinin dediği gibi, Kürtlere karşı değil, tamamen terör ve şer yuvalarına karşı yapmaktadır. Bu böyle biline.

Bilindiği gibi bu coğrafya, çok kaypak ve kaygandır. Kimin nerede nasıl ve ne yapacağı, kimin kiminle birlikte olacağı hiç belli olmuyor. Baksanıza daha düne kadar, kardeş dediğimiz Arap Birliği, işte kucağımızda beslediğimiz dana Akıncı’nın tavrı. Onun için devletimiz çok dikkatli ve tedbirli olmalı ve özellikle diplomasiyi çok iyi kullanarak diplomasi gücünü devreye sokmalıdır.

Tabii ki Kahraman Ordumuz, 30 Km içeri girerken çok hassa davranıyor. Çünkü bu bölge, çok yoğun bir sivil nüfusu barındırmaktadır. Kullandığımız yerli silahların ve sihaların hem yazılımı hem de kullanımı bizim elimizde, artık başkalarının elinde değil.

Yeterki biz bu şavaşı, sırf Allah rızası için ve mazlumları kurtarmak için yaptığımızı bilip ne kibirlenelim ne gururlanalım ne de iç siyasi malzeme yapalım.İşte o zaman zafer mukadderdir. Özellikle içimizde, devlette görev yapan, makam- mevki almış,kendilerine milyar dolarlar teslim edilmiş olanlar var.Bunların gizli silahları var. Bunlara çok dikkat edilmelidir. Yoksa bu zalimler başımıza çok işler açarlar.

Muhterem Cumhurbaşkanımız, içeriden ve dışarıdan gelen tepkilere çok güzel, etkileyici ve açık cevaplar veriyor. Bu da bizim gücümüze güç katıyor, bizi rahatlatıyor. ABD ve AB’ye seslenirken onlara, NATO’yu hatırlatıyor. NATO’nun yükümlülüklerini hatırlatarak terör belasıyla karşı karşıya kalan, NATO üyesi Türkiye’ye karşı sessizliklerini kınıyor. Bu terör örgütüne, Türkiye’yi tercih edemeyeceklerini, buna da ülke olarak “eyvallah” edeme

yeceğimizi söylüyor. Bugüne kadar böyle bir söylem, bizde hiç yapılmamış, onların yaptıklarına hep “eyvallah” etmiştik /demiştik.

Ya, Yemen’i bu hale getirip binlerce insanın ölümüne sebep olan Sudilerle, demokrasiyi rafa kaldırıp ülkesinde onbinlerce vatandaşını öldüren o firavun tiplemesi Sisi’ye ne demelidir. Ulen Araplar !.. Daha 2011’de kendi vatandaşlarını kıtır kıtır doğrayan zalim Esad’ı, Arap Birliğinden çıkarmaya karar veren siz değil miydiniz ? Şimdi nasıl oldu da ona sahip çıkıyorsunuz? Sizler ne kadar riyâkârsınız.

Ama Muhterem Cumhurbaşkanımız “ Siz bizi kınasanız, kınamasanız ne yazar ?”, Sizin topunuz bir araya gelseniz, bir Türkiye etmezsiniz” diyerek gereken dersi onlara veriyor. Biz de bundan çok mutluluk duyuyoruz.

Bu terbiyesizler, Türkiye “ işgalci “ diyorlar. Ulen utanmazlar!.. Türkiye, Suriye’de, mazlumları koruyan, onlara kol kanat geren bir ülkedir. Eğer orada gözümüz olsaydı, daha

önce terörden temizlediğimiz Afrin, El-Bab ve Cerablus’ta bunu yapardık. Biz Suriye’de, Suriye’nin parçalanmaması için, elimizden geleni yaparak duruşumuzla hareket ediyoruz, sizler de takıntılarınızla. Siz kör müsünüz? ABD, AB ve Rusya, orada bir terör devleti kurma peşindeler. Hani “İnnemal Mü’minûne iğvetün” mübarek ayetinin emrini neden hiç duymuyorsunuz. Zaten sizlerin çoğunuz satılmışlarsınız. Satılmış, birilerinin payandası olanlardan gerçeği görmek beklenemez.

Ya Rabbi !..Bu zalimlere fırsat verme. Ya Rabbi !.. Bize bu zalimlere karşı zafer nasip et. Bu zalimleri cezalandır ve boynu bükük mazlumlara yardım et. Ya Rabbi !.. Bizleri nimet verdiklerinden eyle, gazaba uğrayanlardan eyleme. Bize hakkı hak,batılı batıl bilen,

Hak yolunda gidenlerden eyle, bizleri rızandan ayırma. Âmin !.. Âmin !..

Ya Rabbi !.. Kahraman Ordumuzu, bu harekatta da mansur ve muzaffer eyle. Onlara sonsuz güç ve kuvvet ver. Çünkü, Onlar, bu Barış Pınar’ı Harekatında, cennet- mekan Âkif’imizin dediği gibi :

“ Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi

Bedr’in arslanları ancak bu kadar şanlı idi” sıfatına sahipler. Hepsinin içinde de ya şehit olup ülkesini teröre teslim etmemek ya da gazi olup onları bu ülkeye sokmamak var.

Ya Rabbi !.. Barış Pınar’ı Harekatında ve diğer tüm savaşlarda, şehit olan mübarek şehitlerimizi rahmetinle yargıla. Âmin !.. Âmin !..

Ya Rabbi !.. Mübarek şehitlerimizin mekanlarını cennet, makamlarını da Cennet-i Adn ve Cennet-i Firdevs eyle. Peygamberimize komşu eyle. Vatanımızı her türlü iç ve dış felaketlerden muhafaza eyle. Âmin !.. Âmin !..

Ya Rabbi !..Vatanımız sana emanet.Bizim tek sahibimiz sensin. Âmenna ve Saddakna.

Azerbaycan’da bir kere daha gördük ki “ Türk’ün, Türk’ten başka dostu yoktur” sözü ne kadar,yerinde ve gerçekçi imiş.Sizi saygıyla selamlıyoruz, kardeş “Türki Cumhuriyetleri”.

Selam ve saygılarımla …

Etiketler : damlarkaya
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.