ustilanlar
27 Mayıs 2020 Çarşamba
Anasayfa > EĞİTİM > ETÜ tarafından başlatılan Ar-Ge İşbirliği Politikaları ivme kazanıyor

ETÜ tarafından başlatılan Ar-Ge İşbirliği Politikaları ivme kazanıyor

18.10.2019 11:35 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) tarafından başlatılan Ar-Ge İşbirliği Politikaları ivme kazanıyor.
ETÜ tarafından başlatılan Ar-Ge İşbirliği Politikaları ivme kazanıyor
ETÜ olarak başlatılan AR-GE İşbirliği Politikaları çerçevesinde Rektör Prof. Dr. Bülent Çakmak, Ankara ziyaretin de, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile bir araya gelerek üniversitede yapılan çalışmalar ile YÜTAM (Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi) hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
Araştırma merkezlerindeki altyapı sistemlerini ortak bir Ar-Ge portalında birleştirme ve ortak araştırma grupları oluşturma suretiyle birlikte çalışmayı artırmayı hedefleyen yüksek teknoloji işbirliği, özellikle savunma sanayisinde Ar-Ge ve analiz-üretim odaklı projelere zemin hazırlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda YÜTAM ve DAYTAM cihaz altyapısı ve bilgi birikimi bakımından birbirini tamamlayarak; araştırma ve geliştirme sürecinden üretime kadarki yolculuğu üstlenmek ve savunma sanayisinde ülkemizin ihtiyacı doğrultusunda gerek duyulan yüksek teknoloji gerektiren cihaz, prototip veya sarf gibi dışa bağımlılığı azaltacak düzeydeki malzemeleri üretmek için ortak hareket etme ve bir araya gelme kararı aldı. İlerleyen süreçlerde bölge genelinde bulunan diğer Araştırma Merkezlerinin de kaynak tasarrufu sağlamak üzere portala dahil edilmesi planlanıyor.
Etiketler : etü
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri