ustilanlar
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > EKONOMİ > ETSO’dan aidat borçlarına yapılandırma

ETSO’dan aidat borçlarına yapılandırma

07.06.2018 12:26 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO), üye ve munzam aidat borçlarına, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanun” kapsamında yeniden yapılandırma imkânı getirildi.
ETSO’dan aidat borçlarına yapılandırma
Oda üyeleri 31 Temmuz tarihine kadar ETSO’ya başvurarak yeniden yapılandırmadan faydalanabilecek. Üyeler, geçmiş döneme ait borçlarını gecikme zammı olmaksızın, Temmuz 2018 sonuna kadar tek seferde ödeyebileceği gibi, ilk taksiti Temmuz 2018 tarihinden başlamak üzere 6 eşit taksitle de ödeyebilecek. 
Konuyla ilgili olarak ETSO’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
“Kanuna göre, dileyenler toplam meblağı altı taksite kadar ödeyebilecek. Bu durumda birinci taksitin son ödeme günü 31 Temmuz olup, altı aylık taksit yapılması durumunda kalan beş taksit birer aylık dönemler halinde tahsil edilecek. Kanunda ayrıca; ‘Taksitlerden herhangi birinin öngörülen süre ve şekilde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde ise yapılandırma iptal edilerek, aidat borcunun eski haline döndürüleceği ve o ana kadar yapılan tahsilatların borçtan düşülerek günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilmeye devam edileceği’ hükmü yer alıyor. Bu sebeple, üyelerimizin yapılandırmalarının bozulmaması için taksitlerin zamanında ödenmesine özen göstermelerini rica ediyoruz.” 
Yücelik: “Üyelerimiz bu fırsatı değerlendirsin” 
Borçlara yeniden yapılandırma imkânı sağlayan 7143 Sayılı Kanun’un, hem devlete borcu olan bireyleri, hem de SSK ve vergi borçlu olan işletmeleri rahatlatacağını kaydeden ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ise, oda üye ve munzam aidatlara da ödeme kolaylığı getiren kanundan borcu olan bütün mükelleflerin yararlanmasını arzu ettiklerini dile getirdi. 
Aidatlarını ödeyememiş olan üyelerin Oda’ya müracaat etmeleri halinde borçlarının hemen yapılandırılacağını kaydeden Başkan Yücelik, “Üyelerimizin bu fırsatı değerlendirmesini ve borçlarından kurtulmasını istiyoruz” dedi. (iha)
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri