ustilanlar
18 Aralık 2018 Salı
Anasayfa > Yazarlar > Mehmet Şener > Erdoğan'ın yerine GÜL!
Mehmet Şener

Erdoğan'ın yerine GÜL!

03.01.2018 11:03 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet Şener
İflah olmaz müzmin muhaliflerin, yeni yıl siyasi konseptleri belli oldu:
Erzurum'un da alet edilmek istendiği bu yeni konseptte, oyun içinde oyun var! 
100 bin imza toplayarak bağımsız aday gösterilmek istenen Abdullah Gül için düğmeye basan malum çevreler, temennileri doğrultusunda Türkiye'nin siyasi tercih haritasını da çıkardılar!  
Bu haritaya göre, "Erzurum lobisi" (ne demekse) Cumhurbaşkanlığı seçiminde tercihini Gül'den yana kullanacakmış!

Onlar için her yol mubah!
"Tayyip gitsin, Türkiye de yanarsa yansın" anlayışını, kendilerine amentü belleyen mahut çevreler, bu uğurda her yolu "meşru" gördükleri gibi her ittifakı da "kurtuluş" zannediyorlar! Sırf bu sebeptendir ki, ne kadar kirli yapılanma varsa hepsi aynı meydanda toplanıp aynı nakaratı tekrarlıyor!

Türkiye düşmanları seviniyor!
Teröristbaşı Gülen'in yanı sıra ne kadar Türkiye düşmanı varsa hepsinin avuçlarını
ovuşturarak izlediği bu puslu meydan, besbelli ki ilk günlerine adım attığımız 2018'in kaos yılı olması için elinden geleni ardına koymayacak!

Yüreğiniz varsa... Sözümona o araştırmada, "Erzurum halkı" yerine,
"Erzurum lobisi" ifadesi kullanılıyor. Buradan soruyoruz: Bu Erzurum lobisinin tam adı nedir ve kimlerden oluşmaktadır? Bütün Türkiye bilmektedir ki, Erzurum halkı demek, adı ve türü ne olursa olsun
bölücülüğün ve fitnenin her türüne karşı set olmuş, tek vücut mücadele etmiş yürekli insanlar demektir. Kim bu şehrin iradesi üzerine tahakküm kurabilir?
Besbelli ki yeni yılın ilk günlerini, Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı adayı olursa hangi iller destekler, hangi iller desteklemezle geçireceğiz!
Baksanıza şimdiden il bazında tasnifler başladı! Abdullah Gül'e yakın çevrelerin tuttukları çeteleye göre, 2002'den beri Recep Tayyip Erdoğan'a artarak süren bir desteği veren Erzurum, (onların ifadesiyle Erzurum lobisi) ihsas-ı reyde bulunmuş, Abdullah Gül'den yana olduğunu beyan etmiş!
Gül muhipleri, bu kanaate hangi araştırma neticesinde erişmişler bilmiyoruz, lakin adamlar pek bi iddialı...
Türkiye matbuatındaki bir kısım havadise göz atarsanız göreceksiniz ki, 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yüz bin (yasa gereği) imza toplayarak aday olacak!
Gerçek de böyle midir, değil midir bilinmez. Zira, şu ana kadar Abdullah Gül'ün ağzından adaylığına dair bırakın açıklamayı, ima yollu bir ifade bile yok. Buna rağmen Erdoğan'ın iflah olmaz müzmin muhalifleri, çoktan hükmü verip kalemi kırmışlar:
"Erdoğan gidecek, Gül gelecek!"
Peki, bu mümkün mü?
Elbette ki bunu o gün göreceğiz.
İlla da bir yorumda bulunmamız gerekirse, bugünden hareketle diyebiliriz ki, Abdullah Gül kolay kolay aday olmaz, olsa dahi Erdoğan-Gül arasında geçecek bir seçimin uzak ara galibi Erdoğan olur.
"Erzurum lobisi Abdullah Gül'ü destekliyor" şeklindeki o mahut yorumda, asıl vurgu Kayseri'ye yapılmaktaydı. Deniliyor ki, Abdullah Gül Kayserilidir ve Kayseri lobisi de doğal olarak hemşerisinin arkasındadır.
Elbette mümkün, lakin bu destek tek başına yeterli değildir.
Gelelim Erzurum'un "Gül'ü destek" meselesine...
Size sorayım, birileri bu kanaate hangi verilere bakarak varmış olabilir?
İlla ki bir cevabınız vardır.
Benim de bir cevabım var.
Diyorum ki...
Hoş, kimse gelip Erzurum'da bir kamuoyu yoklaması yaparak bu sonucu elde etmedi.
Muhtemelen...
"Erzurum lobisi Gül'ü destekliyor" diyen Gül muhipleri, geçmişe ve geçmişte bazı AK Parti Erzurum milletvekillerinin yönetim kadrosuyla olan ilişkisine bakarak bu sonucu ilan ediyor.
Yani bir milletvekili üzerinden hareketle, Erzurum'u toptancı bir mantığa hapsediyor!
Yanlı ve yanlış bir değerlendirme...
O milletvekili, vaktiyle veya halen Abdullah Gül, dolaysıyla da Bülent Arınç, Ahmet Davutoğlu, Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay gibi isimlerle dirsek temasında olabilir.
Bunda da hiç bir beis yoktur. Lakin bu, Erzurum seçmenini bir yerden alıp başka bir yere götürecek çapta, yani esasa tesir edecek bir duruş ya da güç değil ki!..
İşin içinde Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, o milletvekili yahut başkaları Erzurum seçmeni üzerinde sarsılmaz bir etki oluşturabilir miydi?
Hiç sanmıyorum...
Recep Tayyip Erdoğan'dan kurtulmak isteyen yerli ve yabancı çevreler, içerisine düştükleri çaresizlikten olsa gerek, ipe sapa gelmez arayışlara giriyor!
Dün, "Gül Cumhurbaşkanı seçilmesin" diye akla ziyan oyunların içine giren CHP'nin, bugün "Sayın Gül'ü destekleyebiliriz" sözü, bu çaresizliğin hangi noktaya vardığını göstermektedir.
"Erzurum lobisi bile Gül'ü destekliyor" ifadesi de aslında, tavuğun kendini darı ambarında görmesine benzer bir hülyadan ibarettir.
Etiketler : şener
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.