ustilanlar
20 Ocak 2019 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Ömer Nazmi Yavuz > Emperyalizmi madara etmek yine bize düştü
Ömer Nazmi Yavuz

Emperyalizmi madara etmek yine bize düştü

23.01.2018 00:00 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ömer Nazmi Yavuz
9 Ekim 1992 tarihli yazısında "Bugün PKK örgütü arasında kim bilir kaç ajan var? Ortadoğu ajan kaynıyor, Kürt örgütleri arasına sızmış kim bilir kaç CİA ajanı görev yapıyor?" diye soran ve araştıran gerçek gazeteci Uğur Mumcu, aynı tarihlerde televizyonlarda devlet içinde örgütlenen "FETÖ" benzeri ve laiklik karşıtı yapıların olduğuna ve de bunların ileride büyük tehlike yaratacağına dikkati çekmişti!
Ve 24 Ocak 1993'ten 16 gün önce, yani arabasına konulan plastik bombayla katledilmeden tam 16 gün önce "Birileri Türk Halkı ile Kürtleri düşman yapmak için tuzaklar ve planlar kuruyor, bunu yakında açıklayacağım," diye yazmıştı.
Ve yine yer Ankara.Tarih, 21 Ekim 1999, yine arabaya konulan bir bomba.. Ve Atatürkçü kimliği ile ve araştırmaları ile bilinen akademisyen, yazar ve gazeteci olan Ahmet Taner Kışlalı, ardında soru işaretleri bırakarak yaşamı terk etmişti.
Yer yine Ankara, tarih 18 Aralık 2002.. Saat 20.45'te tetiklenen silahla can veren akademisyen yazar Necip Hablemitoğlu da FETÖ hakkında "Köstebek" kitabını yazmıştı. 
Bu üç değerli isim de evlerinin önünde katledildiler.
Başkalarına da örnek olsun, diye tam evlerinin önünde.. Evlerindeki kadınların, çocukların da bomba ve silah sesleri bir ömür boyu beyinlerine çığlık gibi çakılsın, diye tam evlerinin önünde!
Bu üç ismin de ortak özelliği, gerçekleri araştırmak ve duyurmaktı. Ve de Türkiye Cumhuriyeti'ne kurulan tuzakları ifşa etmekti.
Bugün Amerika PKK mı; PKK Amerika mı sorusunu sormaya artık gerek yok! BOP denilen bokun kokusu çoktan çıkmıştı, burnumuza kadar gelen bu kokuyu geç de olsa fark ederek havadan ve karadan bombalı parfüm sıkmaya başladık. Zorunluydu ve iyi oldu! 
Bugün devlet içinde örgütlenen cemaatlerin niyetlerinin ne olduğunu anlamak için üstün zekalı olmak da gerekmez! 
Artık teoriler pratiğe dökülmüş, hayata geçmiştir! Bunu son yıllarda yaşadığımız olaylarla en çıplak şekliyle emperyalist denilen şımarık şeytanların ve inanç tüccarlarının sayesinde görmekteyiz. Hangi taşı kaldırsak altından aynı güçlerin çıkmasına alıştık artık.
Görmek istemeyenlerin ve susanların ne gözlerine mil çekilmiş, ne de dilleri kesilmiştir; ne yazık ki aynı niyet ve zihniyet tam olarak temizlenmediği için bu kalleş körlük ve suskunluk bu yüzdendir. 
Bu satırları bugün burada bırakıp 24 Ocak 1993 Ankara'sına dönüp şöyle bir bakalım!
Günlerden pazar.
Bulutlar, kirli bir tencere kapağı gibi, kaynayan Başkent'in üzerindeyken gazeteci Uğur Mumcu, hasta ziyaretine gitmek için evinden çıkar, apartmanın karşısına park ettiği arabasına doğru yürür ve her zamanki gibi ailesinden kimse binmeden önce kendisi biner, kontağı çevirir. Ve kirli beyinler tarafından planlanarak, hain eller tarafından konulan bombanın gücüne ne metal dayanır, ne de can; her ikisi de paramparça olur!
Uğur, uğursuz zihniyetler tarafından susturulur.
İki gün sonra, ülkenin birçok yerinde araştırmacı Uğur, gazeteci Mumcu, vatansever Uğur Mumcu anılacaktır. 
Anılmalıdır da!
Yıllar öncesinden bugünleri görerek, bilgi ve belgeleriyle ortaya koymak isteyenlerin susturulması da işte bu yüzdendir.
Her ne olursa olsun zararın neresinden dönülüyorsa kârı da o kadar oluyor.
Ak Parti'yi sevebilirsiniz ya da sevmeyebilirsiniz!. Övgücülerden veya yergicilerden olabilirsiniz; ama bugün ve buna benzer günlerde hükümetin aldığı her karara güvenerek arkasında durmak gerekir. 
Emperyalizmi madara etmek yine Anadolu'nun ateşine düştü işte!
İki gün önce bölgeye "zeytin dalı" uzatan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu harekâtını anlayan anlar, anlamayanlara da "kızılcık dalı" her zaman hazırdır.
Dışarıdaki anlamayanlara kızılcık dalını göstermek Türk Silahlı Kuvvetlerine , içerdeki anlamayanlara da bıkmadan anlatmak bizlere düşer. 
Ne yapalım bu memleket bizim! Körüyle, sağırıyla, dilbazı ile dilsizi ile, anlayanı ile anlamayanı ile bu memleket bizim. 
Yeter ki "hainlik" bir hançer olarak dost bilinenin elinde olmasın! 

Etiketler : ömer nazmi
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.