ustilanlar
15 Aralık 2018 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > Mehmet Çatakçı > Diploma skandalı Meclis'i karıştırdı
Mehmet Çatakçı

Diploma skandalı Meclis'i karıştırdı

24.12.2017 21:30 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet Çatakçı
Meclis genel kurul salonunda diploma skandalı ortalığı karıştırmıştı.
Binlerce öğrenci velisi kapan okullardan mezun olan çocuklarının diplomalarında  fişlenmelerine tepki göstererek Ak Parti'ye tepki gösteriyor.
CHP Grup Başkan vekili Özgür  Özel  Meclis'te bütçe görüşmelerin de kapanan FETO okullarından mezun olan öğrencilerin mağduriyetini gündeme getirdi.
Meclis Genel kurul salonun da FETÖ'nun cemat okulunda okuyan Enerji Bakanı Berat Albayrak'a tepki göstererek siz de o okullarda okudunuz sizin diplomalarınızı neden fişlemediler diye sordu.
Enerji Bakanı Berat Albayrak ise ben cemaat okulundan mezun oldum ama aklımı onlara vermedim dedi.
Enerji Bakanı Albayrak'ın bu sözlerine öğrenci aileleri tepki göstererek bizim çocuklarımızda o okullarda okudu ama aklını vermedi dedi.
Binlerce mağdur gençlik yaratıldı.
15 Temmuz darbesinden sonra kapan okullar koordinatör okullara bağlandı.
Mezun olan binlerce öğrenci koordinatör okulların Rektörleri ve YÖK tarafından fişlendi.
Okullarını başarılı bir şekilde bitiren ve mezun olan binlerce öğrenci güvenlik soruşturmasına tabi tutulmuştu.
Güvenlik soruşturması temiz olan ve koordinatör okullar tarafından mezun olan binlerce öğrencilerin diplomalarında gerekli çalışmalar yapılarak kapatılan okullardan mezun olan öğrenciler bu diplomayı hak kazanmıştır denilmişti.
Binlerce öğrenci ailesi Ak Parti ve YÖK Başkanlığına tepkisini dile getirmesine rağmen diplomalar düzeltilmedi.
Cemaat ile bağlantısı olmayan ve o okullarda parasıyla okuyan binlerce öğrencinin geleceği karanlık oldu.
Diplomalarda mezun olan cemaat okullarının isminin yazılması  öğrencilerin geleceğini ve iş hayatını kararttı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım bu çocuklar bizim çocuklarımızdır onlar kesinlikle fişlenmeyecek demesine rağmen  öğrenciler diplomalarında fişlendi.
 CHP Milletvekilleri Genel başkanımız  sayın Kemal Kılıçdaroğlu diploma skandalını önümüzdeki günlerde grup toplantısında dile getireceğini söyledi.
Ak Parti Milletvekilleri diplomalarını alan öğrencilerin fişlenmelerine tepki göstererek Başbakan Binali Yıldırım'dan diplomaların düzeltilmesini istedi.
CHP Milletvekili Mahmut Tanal bu huku'ken  skandaldır diyerek öğrenciler OHAL'den sonra tazminat davası açarak haklarını araya bilirler dedi.
Kabinedeki bazı bakanlar ise öğrencilerin diplomalarda fişlendiğini ve YÖK Başkanlığının bu diplomaları düzeltmesi gerekir dedi.
Bilim Sanayi  ve Teknoloji Bakanı Bakan'ı Faruk Özlü bu çocukların diplomalarını YÖK Başkanlığının düzeltmesi gerekir bu çocukların günahı yoktur dedi.
Meclis kulislerinde Diploma skandalını CHHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  önümüzdeki günlerde grup toplantısında gündeme getireceğini konuşuyor.
İlinde çocuklarını parayla okutan veliler şöyle soruyorlar.
Biz çocuklarımızı başka illere gitmesin diye bu okullarda parayla okuttuk.
Bu okullar devletin kontrolünde olan okullardı. Bu okulları zamanın Cumhurbaşkanları,Başbakanları ve Bakanları hizmete açtı.Onlar suçlu değil bizim çocuklarımız mı suçlu diye isyan ediyorlar.
Halen başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere diğer Bakanlıklarda cemaatlere yakın kişiler üst düzeye getiriliyorsa buna dikkat edilmeli.
Seçime giden AK Partinin bunu iyi düşünmesi ve görmesi lazım.

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.