ustilanlar
28 Şubat 2020 Cuma
Anasayfa > Yazarlar > Zekiye Çomaklı > DARBEYE KARŞI DÜNYA DA Kİ İLK HALK DARBESİ
Zekiye Çomaklı

DARBEYE KARŞI DÜNYA DA Kİ İLK HALK DARBESİ

20.07.2016 00:35 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Zekiye Çomaklı
Her karışı ezan ve salalar eşliğinde şehit kanıyla sulanarak bizlere emanet edilen bu aziz vatan, PKK belası ile baş etmeye çalışırken bu sefer daha büyük sıkıntıya girdi, durduk yerde , boşu boşuna, vicdansız, imansız, vatan haini koynumuzda ki yılanların saldırısı ile şehit kanlarıyla sulandı. 
Bu aşağılık cibilliyetsiz vatan hainleri acaba Türk milletini kiminle karıştırdılar. Bu yüce milletin Milli iradenin çiğnenmesine asla müsaade etmeyeceklerinin hesabını nasıl yapamadılar. Türk Milletinin Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!" cümlesinin doğruluğunu bir kere daha gözler önüne sereceğini tahmin edemediler.
Meydanları dolduran, Kurtuluş Savaşında elinde bıçak veya satır gibi basit aletlerle Aziziye de destan yazan bu millet Çanakkale, Aziziye Ruhunu yeniden canlandırdı ve Dünya gördü ki milletin gücünün üzerinde güç yoktur. Demokrasilerin yegâne kaynağı ve tek sahibi millettir.
Bu milletin ekmeği ile okuyup devlete adam olmuşlar zannettiğimiz komutanlar komutan olmuş ama adam olamamışlar. Bu milletin ekmeği helaldir ve balık kılçığıdır, boğazınızda böyle enine takılı kalır. Yazıklar olsun bu devlete zarar veremeye çalışan bu gafillere. Ulan hiçbir şeyden utanmadınız anladık ama şu omuzlarınızda ki ay- yıldızlı apoletlerinizden de mi utanmadınız. Bakın o kıyafetlerle ne kadar muhteşem adam gibi görünüyorsunuz, şimdi sokak köpekleri gibi pörsük tüylerinizle duvar dibine dizildiniz. Benim vatanımda benim Hürriyetimle oynayacak, demokrasiyi oyuncak edecektiniz öyle mi, böyle oyuncak olursunuz işte..
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ve Cumhuriyet Bayramında resmigeçitte bembeyaz gelinlik içerisinde Hürriyet Kızı olabilmek için öğretmenlerimizin gözünün içine bakardık. O bembeyaz gelinlikle demokrasiyi temsil eden küçük, saf Anadolu'nun Hürriyet kızı hala yüreğimizde, hala onunla beraberiz behey ahmaklar. O kız benim babaannem, dedem, Nene Hatunum, geçmişim, şerefim, şanım, insanlığımın ve millet olmamın ilk vasfı o benim BEN şerefli Türkiye Cumhuriyetinin Cumhuriyet kızı, Onun onurunu korumak benim birinci vazifem size teslim eder miyim dangalaklar?
Demokrasi adına şehit olan güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın şahsında da onurlu ve dik duruşta bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum."

Şairin dedi,ği gibi;İlaç olsa içme düşman tasından
Sakın taş attırma dost arkasından
Kim ikiyüzlüyse tut yakasından
Bir yüzüne bir de canına tükür

Etiketler : zekiye çomaklı
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.