ustilanlar
19 Eylül 2019 Perşembe
Anasayfa > EĞİTİM > Çocuk eğitim merkezi projesi final yaptı
Çocuk eğitim merkezi projesi final yaptı

Çocuk eğitim merkezi projesi final yaptı

24.03.2015 10:46 12 14 16 18 yazdır
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Tarafından Desteklenen Erzurum Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü Ve Gençlik Spor Kulübü Tarafından Yürütülen ''Çocuk Eğitim Merkezi Projesi'' Final Yaptı
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Tarafından Desteklenen Erzurum Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü Ve Gençlik Spor Kulübü Tarafından Yürütülen ''Çocuk Eğitim Merkezi Projesi'' Final Yaptı 
Proje Koordinatörlüğünü Metin Günay'ın yaptığı İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Spor Kulübü tarafından yürütülen ''Çocuk Eğitim Merkezi Projesi'' final yaptı. Devlet Tiyatroları Salonu'nda gerçekleşen final gecesi davetlilerni büyüledi. 100 Çocuk bir çok sanatsal ve kültürel faaliyetlerle gösterilerini ailelerine ve misafirlere sergileyerek, yoğun alkış aldı. Palandöken Gençlik Merkezinde organize edilen ve yaklaşık altı aydır, evlerinden servislerle gençlik merkezine taşınan çocuklar burada çeşitli sosyal faaliyetlerde kendilerini geliştirmeyi başardı. Daha önce de gösteri yapan ve alkış alan öğrenciler Devlet Tiyatroları Salonu'ndaki final gecesinde performansları ile tam not aldı. Erzurum GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Köksal Kaçmaz ile İl Müftü Vekili Celal Büyük'ün de izlediği gösteriler ayakta alkışlandı.
Gecede halk oyunları, tiyatro, Çocuk korosu, gitar, bağlama gibi alanda çocuklar rollerini sergilerken kendilerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil tebrik etti. "Eğitimin mayası sevgi ve şefkattir" diyen Taşkesenligil, şunları kaydetti. "Eğitim sevgiyi öğretmeli ve sevgiyle yapılmalıdır. Özellikle çocuklar için sevgi çok önemlidir. Çocukların sevgiye daha çok ihtiyacı vardır. Onlar sevgiyle büyür ve sevgiyle eğitilirler. Çocuk sevgi gördüğü kişiye bağlanır, onu dinler, onun gibi yaşamaya çalışır. Sevgi çocuktaki yönelişlerin geliştirilmesini sağlayan kaynak durumundadır."
Taşkesenligil, Gençlik Merkezi Tesis Amiri Metin Günay ile Gençlik Liderlerine ve eğitmenlerine teşekkür etti. Final gösterisinin sonunda öğrencilere katılım belgesi verildi.
Etiketler : eğitim merkezi
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri