ustilanlar
31 Mayıs 2020 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Haşim Nurgazi > Bu ceza bu hain için çok az!
Haşim Nurgazi

Bu ceza bu hain için çok az!

10.07.2019 15:20 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Haşim Nurgazi
Mahkeme, gerekçeli kararında, FETÖ savcısı Osman Şanal’ın terör örgütü tarafından özellikle seçildiğinin altını çizdi!

Örgüte para aktarıyordu

Vaktiyle devleti ele geçiren FETÖ, özellikle emniyet, ordu ve yargıda öyle bir yapıya
ulaşmıştı ki, neredeyse bu kritik kurumlar tamamen terör örgütünün eline geçmişti. İşte
o örgüt, Erzurum’da da tüm kamu kurumlarında olduğu gibi yargıda da Osman Şanal gibi tetikçi savcı ve hakimleri üzerinden millete yıllarca kan kusturdu. Öyle ki, kendisine ve yakınlarına Palandöken Kayak Merkezinde ücretsiz kart vermeyen dönemin Kayak Federasyonu yöneticileri hakkında adli işlem yaptıracak kadar alçalmıştı. Ancak mahkeme, bu tetikçi terörist için yalnızca 13 yıl üç ay ceza verdi!

Bir dönem vekillerin kıymetlisiydi!

Osman Şanal, yalnızca dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner için operasyon yapmadı. Bu tetikçi terörist, örgüt adına Erzurum’u yıllarca kasıp kavurdu ve FET֒ye parasal kaynak sağlamayan herkesi devlet düşmanı gibi göstererek ya soruşturmaya tabi tuttu ya da tehdit
yoluyla örgüte kaynak sağladı. Dönemin iktidar milletvekilleri tarafından el üstünde tutulan bu terörist, Erzurum’da görev yaptığı süre içinde yargıyı örgüt adına acımasızca alet olarak kullandı.

Etiketler : haşim
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.