ustilanlar
23 Şubat 2019 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > Mehmet Çatakçı > BAŞBAKANDAN SEÇİM ÖNCESİ MÜJDE BEKLENİLİYOR
Mehmet Çatakçı

BAŞBAKANDAN SEÇİM ÖNCESİ MÜJDE BEKLENİLİYOR

18.06.2018 10:13 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mehmet Çatakçı
Daha önceki yazılarımda Ak Partiye oy kaybettiren önemli dört faktörleri yazmıştım.
1… Maliye
2… Taşeron işçilerde yapılan haksızlık….
3…. Polis ve öğretmenlere 3600 ek göstergenin verilmemesi..
4… MHP lideri Bahçelinin Af önerisine sıcak bakmayan AK Parti yani ittifaktaki görüş ayrılığı
5.  Bedelli Askerlik
6. Taşeron işçiler
Kit’lerde çalışan yaklaşık 80 bin civarında işçi Başbakan Binali Yıldırım ve Çalışma Bakanı Julide Sarıeroğlu’ndan müjde bekliyor.
Özellikle DHMİ personeli, Banka güvenlik personeli Sağlık Bakanlığına bağlı MHRS ve Sabim iletişim hattı elamanları Karayollarında çalışan işçiler buna benzer binlerce kamuda çalışan elaman kadro alamadı.
Kamu da çalışan 900 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesi hakkında çalışmalar tamamlandı ve düzenleme 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede yayımlandı. KHK'da yayımlanan düzenlemelere göre KİT'lerde çalışan bazı taşeronlar kadroya geçerken bazıları da geçmedi.
Kit’lerde çalışanların hakkını koruyan Türk İş Başkanı Ergün Atalay beye teşekkür ediyorum.
Taşeron işçisine sahip çıkan ve Taşeron işçilerin sorunlarını Başbakan Binali Yıldırım’a ileten Ergün Atalay’ın çalışmaları kamuoyunda takdirle karşılanıyor.
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci tamamlanacak ama hala KİT çalışanlarıyla ilgili çalışmanın ne olduğu bilinmiyor.
1 milyondan fazla insanın kadroya girdiği yerde 80 bin insanımızın kadroya alınmaması doğru ve adil değil." dedi.
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay gelinen aşamada hükümet yetkililerinin KİT'lerdeki çalışanlara Hazine'nin kadro vereceği ve bu konudaki çalışmaların sürdüğü yönündeki açıklamalarına odaklandıklarını dile getirerek, "Kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci bir hafta sonra tamamlanacak ama hala KİT'lerdeki çalışanlarla ilgili çalışmanın ne olduğu bilinmiyor.
KİT'lerde çalışanlar ve asıl işi yapıp da taşeron düzenlemesinin kapsamına girmeyenler, hükümetten müjdeli haber bekliyor." diye konuştu.
Hükümetin KİT'lerde taşeron statüsünde çalışanlarla ilgili düzenlemeyi biran evvel kamuoyuyla paylaşmasını isteyen Atalay, "100 kilometre yol yapıp 5 metresini eksik bırakırsanız, herkes yaptığınız yolu değil, yapılmayan 5 metreyi konuşur.
Taşeron işçilere kadro düzenlemesi, KİT'lerde taşeron statüsünde çalışanlar ile kamuda asıl işi yapanların kadroya alınmasıyla taçlandırılmalıdır." ifadelerini kullandı.
Gözler seçim öncesi taşeronda yapılan haksızlıkların düzeltilmesi için Başbakandan gelecek olan açıklamaya çevrildi.
Yoksa iş zor.
Etiketler : mehmet çatakçı
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.