ustilanlar
04 Haziran 2020 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > MUSTAFA DAMLARKAYA > Aziz ve mübarek şehitlerimiz !...
MUSTAFA DAMLARKAYA

Aziz ve mübarek şehitlerimiz !...

05.03.2020 13:28 12 14 16 18 yazdır
Yazar : MUSTAFA DAMLARKAYA

   İdlib’de, 34 kahraman vatan evladımız şehit oldu. Allah (C.C.) Hazretleri, şehadetlerini kabul etsin. Rabbim, kahraman yaralı vatan evlatlarımıza da acil şifalar versin. Âmin,Âmin !..        

      Emperyalistler bizi,bu coğrafyamızdan söküp atmaya çalışıyorlar. Bizi buralarda etkisiz hale getirmek istiyorlar. Başımıza yeni yeni çoraplar örmeye çalışıyorlar. Katil engerek yılanı gibi, bu bölgeye çöreklenip, bu coğrafyaya, yeni bir düzen vermek için can atıyorlar.

Bizim buralardan çekilip meydanı kendilerine bırakmamızı istiyorlar.Çekilmeceğiz, buraları onlara bırakamayız. Eğer böyle bir hata yaparsak artık, bu topraklarda tutunamaz ve yaşayamayız. Böyle bir durumda ülkemizi ve gelecek nesillerimizi büyük bir tehlikeye atarız. Biz bu topraklarda vuruşacağız, çatışacağız ve zaman zaman vatanını korumak uğrunda seve seve o mübarek canlarını feda eden şehitler vereceğiz.

     Soru çalıp makam kapanların, kendi hemşehrisini, tarikatını, cemaatini, aşiretini makam sahibi yapmak için hak gasb edenlerin, halkın malına el koyanların, onları kendi aralarında ganimetmiş gibi paylaşanların, Allah (C.C.) belasını versin, verdi yine verecek. Onlar bu dünyada da ahirette de zelil olacaklardır. Şeytanın peşine düşenler neyi hayal ediyorlarsa ondan mahrum kalacaklardır.

     15 Temmuz hain darbesini görüp yaşayıp bu vatan hainlerine, doğrudan ve dolaylı her türlü desteği verenler, olanları destekleyenler,iyi bilsinler ki suçludurlar ve büyük bir günahın içerisindedirler. Çünkü bu hainler 250 vatan evladını şehit ettiler, 2194 vatan evladını da yaraladılar. Bütün bunları yaptıran emperyalistlerin birer maşasıdırlar, onların uşağıdırlar. 15 Temmuz hain darbesini görüp bilerek bu vatana ihanet ettiler. 

      Bu katil emperyalistler,15 Temmuz işgal girişimini bertaraf eden Türkiye’nin yükselişini engelleyemediler. Bu cennet vatanda yaşayıp içeriden bu katil emperyalistlerin ihanetini görüp bu darbeyi yapanları destekleyenler de başaramadılar, Allah’ın izniyle, hiçbir zaman başaramayacaklar, bu büyük günahla kıyamete kadar yaşayacaklar, ahirette de o can yakıcı azabı tadacaklardır.

      Bu aziz ve necip millet, egemenliği, hürriyeti, bekası ve gelecek nesillerin hayatı için buralardadır.Biz bu topraklarda nice şehitler verdik, hiçbir zaman kaçmadık, kaçmayız.

Bu aziz millet, vatanının bölünmesini engellemek için yüzbinlerce şehitler verdi.Bu emperyalist güçlerle ve bunların içerideki destekçileri ile asırlardan beri bu coğrafyada ve bu cennet vatanda terörle mücadele ederken yüzbinlerce kahraman vatan evladını kaybetti.  Hani o katil yedi düvel üstümüze çullandığında yine yüzbinlerce şehit verdik.

Çünkü bu, bu aziz milletin bir düsturudur. Her seferinde, “Ya istiklâl ya ölüm (şehadet)” güzel sözünü, dilimize ve ruhumuza pelesenk etmişizdir.

      Gözünü kırpmadan, kendi vatandaşını katleden, onları yabancılara muhtaç eden,katil

Esad’ın katliamları için tüm dünyaya seslendik, çağrı yaptık,  “bu insanlık dramını durdurun” dedik. Aldırmadılar, duymadılar, onlar petrol ve yer altı kaynaklarının paylaşımı peşinde idiler. Biz de bu dramdan dolayı,o mültecilere kapılarımızı açtık.

      Bundan sonra, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı Harekatı ve şu anda da Bahar Kalkanı Harekatını gerçekleştirerek katil emperyalistlerin “terör devleti” projesini çökerttik.

Müjdeler olsun. Bu katillerin bütün planlarını alt-üst ederek Büyük Türkiye Cumhuriyetini yeniden yönetme hayallerini toprağa gömdük.

     ABD’si, AB’si, NATO’su, Rus’u, Çinlisi, ikiyüzlü İran’ı, Suudileri, BAE’leri,  Firavunlu

Mısır’ı vb. birlik olup bu arenada at koşturuyorlar, burada birbirleriyle ittifak yapıyorlar.

     Bizim de kimsenin toprağında gözümüz yok, ama Milli Mücadelede olduğu gibi kendi ayaklarımızın üzerinde durarak mücadelemizi vermekteyiz. Ne onların dayatmalarına ne de hain emel ve planlarına da razı olacak değiliz. Bunu da tüm dünyaya haykırıyoruz.

      Herhalde, yeni bir istiklâl mücadelesi vermekteyiz. Gerek devlet adamlarımız masada gerekse Kahraman Ordumuz cephede görevlerini eksiksiz yapmaktadırlar. Gayemiz neticeye ulaşmaktır.

     Şehitlik büyük bir makamdır. İnsan zekâsı bunu kolay kolay anlayamaz, kavrayamaz. Bu makam öyle ibadetle, taatle elde edilecek bir makam değildir. Yüce Rabbimizin ihsan ve ikramlarıyla bezenmiş kandil gecesi başlarken peş peşe gelen acı haberlerle yıkıldık, milletce içimiz yandı. 34 mübarek vatan evladını şehit verdik. Bu acı hepimizindir. Bu defa ateş düştüğü yeri değil, tüm milletimizin ciğerlerini yaktı.Bunu kabullenmekte zorlanıyoruz. Bu haberler duyulduğunda, 34 ayrı ocağa değil, tüm miletimizin bağrına dayanılmaz bir kor ateşi düştü. Geride kalanların yüreğini ayrılık ateşi yaktı.

    Allah’ın izniyle bugüne kadar biz kazandık yine kazanacağız ve muzaffer olacağız. Bugün ve bugüne kadar,vatanları uğruna o mübarek canlarını seve seve feda eden mübarek şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet, makamları Cennet-ül Adn ve Firdevs olsu. Yata yata usanmasınlar. Peygamberime komşu olsunlar Âmin, Âmin !..

    Ey mübarek şehitlerimiz !.. Bu aziz milletin kalbinde her an yaşıyorsunuz. Bu aziz millet her zaman ve her yerde sizleri, rahmetle, minnetle anmaktadır ve bu milletin gönlünde taht kurmuşsunuz .Ne mutlu sizlere, ne mutlu !..

     Selam ve saygılarımla…

 

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.