ustilanlar
10 Aralık 2019 Salı
Anasayfa > EĞİTİM > 15 bin öğrenciye çizgi roman dağıtıldı

15 bin öğrenciye çizgi roman dağıtıldı

08.06.2015 01:55 12 14 16 18 yazdır
Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (ERİHDER), ilk etapta 15 bin adet bastırılan İbrahim Hakkı Hazretlerinin çizgi romanını ilköğretim öğrencilerine dağıttı.
15 bin öğrenciye  çizgi roman dağıtıldı
Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (ERİHDER), ilk etapta 15 bin adet bastırılan İbrahim Hakkı Hazretlerinin çizgi romanını ilköğretim öğrencilerine dağıttı. 
Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Vali Hafızpaşa İlkokulundaki öğrencilere İbrahim Hakkı Hazretlerinin çizgi romanın dağıtımı yapıldı. Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Nuri Toparlak, Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri'ni anlamak, tanımak ve onun bırakmış olduğu değerleri günümüzde yaşamak ve bırakmış olduğu mirası nesillere taşımak amacıyla Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin hayatından bir bölümü çizgi roman ilköğretim okullarındaki öğrencilere dağıtmaya karar verdiklerini söyledi. Toparlak," Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri'ni anlamak, tanımak ve onun bizlere bırakmış olduğu değerleri günümüzde yaşamak ve bizlere bırakmış olduğu mirası bizden sonraki nesillere taşımak amacıyla Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin hayatından bir bölümü çizgi roman şeklinde İçişleri Bakanlığı Dernekler Başkanlığı ile birlikte ilköğretim okullarındaki yavrularımıza bu vesile ile dağıtmaya karar verdik. Uzunca bir süre çalışma sonucu Türkiye'de kendini ispatlamış çizgi romancı Cemal Ragıp Derin Hoca'nın ve ekibinin çizimleri, Dernek yönetimimizde bulunan edebiyatçı Yusuf Kotan, resim öğretmeni Harun Toksoy ve altı kişilik edebiyatçılardan oluşan bir ekiple ciddi bir çalışma yapılarak bitirdik ve ücretsiz olarak dağıtımına bu gün burada başlamış bulunmaktayız. İbrahim Hakkı Hz. çizgi romanından 15 bin adet basılmıştır. Derneğimiz aynı zamanda Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri'nin hayatını belgesel sunumunu hazırlıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızda uzunca bir yol kat ettik inşallah yakın zamanda hep birlikte bu belgeselinde tanıtımını yapacağız. Bu vesileyle katkılarından dolayı eski İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala beyefendiye, Erzurum Valimiz Sayın Dr. Ahmet Altıparmak beyefendiye, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen beyefendiye teşekkürlerimi bir borç bilir saygılarımı sunarım." dedi.
Etiketler : kitap
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri